mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec ery NSX

Koniec ery NSX

Honda Motor Co. ogłosiła plan zakończenia produkcji modelu NSX, samochodu, który zdobył popularność jako prawdziwie sportowe auto i zyskał wielu fanów na całym świecie.

Koniec ery NSX

Zakończenie produkcji wiąże się z koniecznością sprostania restrykcyjnym normom emisji spalin planowanym na rok 2006 oraz ze zmianami w przepisach dotyczących wyposażenia samochodów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Obecnie Honda pracuje nad rozwojem następcy - sportowego samochodu, który będzie reprezentował najbardziej zaawansowaną technologię Hondy.

Prototyp Hondy NSX zaprezentowany został w lutym 1989 r. podczas Chicago Auto Show, zaś po raz pierwszy produkcyjna już wersja ujrzała światło dzienne w październiku tego samego roku na wystawie motoryzacyjnej w Tokio.

NSX zadebiutował w 1990 roku (w sierpniu jako Acura NSX w USA, we wrześniu w Japonii) jako sportowy samochód ze średniej wielkości silnikiem oraz aluminiowym, jednobryłowym nadwoziem – wtedy pierwszym na świecie, stosowanym w modelu produkcyjnym. Na przestrzeni lat w aucie dokonywano wielu usprawnień w zakresie osiągów, skrzyni biegów, właściwości aerodynamicznych, rozmiaru opon; wprowadzono czysto sportową odmianę modelu o jeszcze lepszych osiągach - NSX-R (listopad 1992) oraz wersję z otwartym dachem NSX-T (marzec 1995). NSX to pierwszy prawdziwie sportowy samochód respektujący środowisko naturalne. Od 1990 roku do końca czerwca 2005 na świecie sprzedano 18.000 sztuk tego modelu.

Zamówienia na Hondę NSX będą przyjmowane aż do momentu zakończenia produkcji, które w Europie przewidziano na wrzesień bieżącego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.