mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec oplowskiego OPC

Koniec oplowskiego OPC

Do końca marca 2006 roku zostanie rozwiązany dział sportowy niemieckiego Opla - OPC. Nowe podrasowane samochody z logo OPC będą powstawały w innej filii zintegrowanej z główną siedzibą niemieckiej marki w Russelsheim.

Koniec oplowskiego OPC

Pracownicy OPC (Opel Performence Center) niestety będą zmuszeni do podpisania wymówień pod koniec tego roku. Z dniem 31 marca 2006 roku OPC zakończy swoją działalność. Jakie skutki dla rozwoju sportowych modeli Opel przyniesie ta decyzja jeszcze nie wiadomo. Wiadome jest natomiast to, że najprawdopodobniej niemiecki producent przeznaczy pieniądze na rozwój sportowych aut także w przyszłym roku. Jednak czy budżet na sezon 2006 będzie co najmniej taki sam jak w tym roku, pozostaje to tajemnicą.

 

Powodem likwidacji jest wdrażanie programu reorganizacji kosztów w Adam Opel AG. Rozwój sportowych wersji seryjnych modeli Astra, Zafira i Vectra będzie nadal trwać jednak w innym oddziale. Być może wraz z upadkiem OPC, Opel straci także wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów od sportowych samochodów.

Czytaj także:

Meriva też z OPC 2005-11-17

Vectra OPC 2005-08-08

Sportowa Astra OPC 2005-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.