mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec restrukturyzacji Delphi

Koniec restrukturyzacji Delphi

Proces restrukturyzacji koncernu Delphi został zakończony poprzez przejecie aktywów przez prywatnych inwestorów - ogłosiła 6 października firma Delphi Holdings LLP. Jak zapowiadają wladze firmy -  oferta produktowa skoncentrowana zostanie na innowacjach związanych z wyzwaniami stojącymi przed producentami samochodów.

Koniec restrukturyzacji Delphi
Firma Delphi zostanie odpowiednio dokapitalizowana, aby inwestować w technologie oraz sprostać planowanym restrukturyzacjom wraz z powiązanymi kosztami socjalnymi w ramach konsolidowania nadmiernych zdolności produkcyjnych w różnych miejscach na świecie, powiedział Rodney O’Neal prezydent Delphi. „Spodziewamy się, iż w roku 2010 nakłady brutto na badania i rozwój wyniosą około 11 procent wartości sprzedaży, co pozwoli nam dalej koncentrować się na naszych technologiach, produktach i usługach – tak, aby pomóc naszym klientom w dostarczaniu na rynek pojazdów, które będą bardziej bezpieczne, przyjazne dla środowiska oraz pozwolą nabywcom pozostać w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym.”

Oferta produktowa firmy pozostaje skoncentrowana na elektronice, bezpieczeństwie, układach napędowych, wymiennikach ciepła, układach elektrycznych i elektronicznych, wsparciu po-sprzedażowym dla producentów pojazdów oraz dla niezależnego rynku części zamiennych.

„Jesteśmy ukierunkowani na przełomowe technologie, które odpowiadają za zapotrzebowanie rynku oraz pomagają odnieść się do kwestii społecznych w globalnym świecie. Spodziewamy się, iż zarówno przemysł samochodowy, jak i osiągnięcia konkurencji pozostaną wyzwaniem, ale jesteśmy przekonani, że zakończony proces restrukturyzacji daje nam mocne podstawy do zbudowania silnej pozycji i chcemy to zdyskontować,” dodał O’Neal. „Cieszy nas myśl, że przyszłość dla Delphi, to gwarancja pozostania w gronie najwyższej klasy dostawców. Jako firma prężna, zdolna do szybkiego i skutecznego reagowania, jesteśmy gotowi i chętni rozpocząć kolejny etap podróży wraz z naszymi klientami, pracownikami oraz dostawcami.”

Zakończenie transakcji dotyczących Rosji oraz Południowej Afryki jest uzależnione od otrzymania odpowiednich zezwoleń.

Proces przejęcia kierowany był przez Elliott Management oraz Silver Point Capital w roli głównych wierzycieli Delphi. Przedstawiciele obu firm wspólnie stwierdzili, iż “jako wiodący inwestorzy nowego Delphi, wierzymy, że ta transakcja zapewni solidne podstawy finansowe dla rozwoju firmy i jej sukcesu, jako lidera w światowych przemyśle samochodowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy odegrać istotną rolę w stworzeniu nowego Delphi.”

Delphi jest wiodącym światowym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, komputerowego, informacyjnego, energetycznego oraz konsumenckiego. Firma ma siedzibę główną w Troy, stan Michigan, zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w 32 krajach.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross