mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec szybkiej jazdy na niemieckich autostradach?

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich autostradach?

Nasi zachodni sąsiedzi mogą się pochwalić nie tylko dużo większym rynkiem motoryzacyjnym, ale przede wszystkim najlepiej rozbudowaną siecią autostrad w Europie, po których w większości można jeździć bez limitu prędkości. Jednak Niemcy szykują zmiany.

Koniec szybkiej jazdy na niemieckich autostradach?
Co jakiś czas powraca temat ograniczenia swobody na niemieckich autostradach i wprowadzenia limitu prędkości na wszystkich trasach. Dotychczasowe podejście sprawiało, że była to jedna z wizytówek Niemiec. Dlatego informacja o chęci wprowadzenia limitu wzbudza wiele kontrowersji i odbija się echem na całym kontynencie.

Politycy w Niemczech już debatują na ten temat, ale najpierw postanowili spytać swoich obywateli, co myślą na ten temat. Przeprowadzono ogólnokrajową ankietę, z której wynika, że ponad połowa Niemców popiera pomysł wprowadzenia ograniczenia prędkości na autostradach.

Kolejne pytanie w ankiecie dotyczyło limitu prędkości, który powinien obowiązywać. 56 procent respondentów odpowiedziało, że powinien on wynieść 150 km/h, z kolei 39 procent było przeciw takiemu limitowi. Z kolei na pytanie, czy limit powinien wynieść 130 km/h 40 procent Niemców poparło pomysł, a 56 procent odrzuciło go.

Padło również pytanie, czy wprowadzić limit wynoszący 100 km/h. W ten sposób Niemcy stałyby się jednym najbardziej restrykcyjnym krajem. Dotychczas najwolniej jeździ się na autostradach w Wielkiej Brytanii, gdzie limit wynosi 113 km/h (70 mph). Taką opcję popierało jedynie 11 procent obywateli Niemiec, a 86 procent było przeciwne.

Jeżeli Niemieccy politycy postąpią zgodnie z preferencjami swoich obywateli, to na niemieckich drogach szybkiego ruchu nadal pojedziemy najszybciej w Europie.

Limit prędkości wynoszący 150 km/h wydaje się mimo wszystko rozsądnym. Powyżej tej prędkości znacznie wzrasta zużycie paliwa oraz hałas w kabinie, dlatego niewielu kierowców decyduje się na szybszą jazdę. Dotychczasowe statystyki pokazują, że na Niemieckich drogach, mimo braku limitu prędkości, jest dużo bezpieczniej niż w krajach, gdzie obowiązuję bardziej restrykcyjny limit.
Tematy w artykule: autostrada Niemcy

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia
Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia
Już na początku przyszłego tygodnia poznamy kolejne wcielenie topowej limuzyny z Ingolstadt, a tymczasem Audi cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia. Co prezentują?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech