mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec z rekordami na Nurburgringu

Koniec z rekordami na Nurburgringu

Zarządcza toru ulokowanego w górach Eifel postanowił ukrócić próby bicia rekordów na torze Nurburgring. To kwestia bezpieczeństwa. Producenci samochodów na pewno z tego faktu nie są zadowoleni.

Koniec z rekordami na Nurburgringu
Zakaz bicia rekordów na Północnej Pętli to skutek wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Chodzi o wypadek, do którego doszło podczas mistrzostw VLN Endurance, kiedy to Nissan GT-R wypadł z zakrętu poza tor. Podczas wypadku śmierć poniósł jeden z kibiców.Zarządca toru postanowił wprowadzić ograniczenie prędkości na zakręcie Flugplatz, gdzie doszło do wypadku GT-Ra. Mało tego, limity prędkości zostały już ustawione na innych szybkich zakrętach. Na koniec roku właściciel toru przeanalizuje skutki wprowadzonych zakazów. Na razie producenci mają zakaz bicia rekordów na torze. Co więcej, zakaz obowiązuje nawet, jeśli któryś z producentów wynajmie  tor tylko dla siebie.

Zakaz i ograniczenia nie są dobrą informacją, dla tych, którzy szykowali się do bicia rekordu toru. wiele w tej kwestii poczynił np. Koeningsegg, który chciał sprawdzić na torze model One:1. Z drugiej strony pytanie jakie kary obowiązują za złamanie limitów prędkości. Jeśli to tylko kwestia kar finansowych, to każdy zapłaci, byle tylko udowodnić światu co potrafi ich samochód w "Zielonym Piekle".
Tematy w artykule: Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Samochody luksusowe 2015-06-24

Rekord Nürburgringu pobity!

Rekord Nürburgringu pobity!

Aktualności 2015-04-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.