mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurencja dla DS3

Konkurencja dla DS3

Renault zastanawia się nad stworzeniem modelu, który możnaby bezpośrednio przeciwstawić Citroenowi DS3.

Konkurencja dla DS3
Źródła z firmy podają, że koncern zastanawia się nad samochodem, inspirowanym klasycznym R5, który plasowałby się w tym samym segmencie rynku co DS3, MINI, czy, trochę dalsza, 500. Ze stylistyki auta mogłyby skorzystać także kolejna generacja Twingo, a także Clio. Oryginalne R5 było bestsellerem Renault przez większość lat '70 i istniało aż do 1985 roku, kiedy to zostało zastąpione dość podobnym Supercinq.

Plany na współczesne R5 są aktualnie w bardzo początkowej fazie, a jako że firma w tym momencie pracuje nad wieloma nowymi autami, a dodatkowo całym programem pojazdów elektrycznych, nie możemy spodziewać się konkretnych rezultatów już niebawem. Jednak Renault nie może sobie pozwolić na stworzenie modelu w mocnym stylu retro, ponieważ cała gama dąży w nowoczesnym kierunku, lecz sukces MINI, czy choćby Fiata 500 nie może zostać zignorowany. Dodatkowo Volkswagen finalizuje nowego New Beetle oraz niedaawno pokazał Microbusa.

Należy zatem oczekiwać wielu nawiązań do starej R5, jednak utrzymanych raczej w nowoczesnym stylu z drobnymi retro-smaczkami.

Jeśli nowe R5 dostanie zielone światło, a od decyzji jest jeszcze bardzo odległe, to raczej na pewno nie zobaczymy go przed 2014 rokiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

~wik 2011-05-13

póki co konkurencja to Lancia Ypsilon i Alfa MITO. DS3 jest ładny i ma genialne silniki THP, ale chyba w ostatecznym rozrachunku wolałbym MITO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.