mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

"W praktyce widać, czy jesteśmy konkurencyjni i gotowi na wyzwania globalizacji. Świadczy o tym poziom inwestycji w Polsce. W tej chwili mamy 16 dużych inwestorów. Wczoraj podpisaliśmy wstępną umowę z Sharpem, wcześniej z Brigstone, w przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie z firmą Dell - podkreślał Minister Piotr Woźniak na XVI Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Przypomniał, że struktura inwestycji w Polsce jest zróżnicowana. "Oprócz sprzętu elektronicznego i wyrobów gumowych, istnieją w naszym kraju trzy duże centra światowe, zajmujące się obsługą księgową, logistyką, rozliczeniami firm z całego świata" - zaznaczył.

Minister podkreślał, że liczba przedsiębiorstw, zainwestowanych pieniędzy, stworzonych miejsc pracy, a także transferów technologicznych i kapitałowych przekracza najśmielsze oczekiwania polskiego rządu. "Powiem tylko, że w ciągu najbliższych dwóch lat staniemy się największym producentem ekranów plazmowych. Nie jest to spowodowane odgórnym dekretem, ale atrakcyjnością Polski dla zagranicznych firm" - dodał. Poinformował, że zwiększone inwestycje mają również wpływ na coraz lepsze wyniki naszego eksportu.

Przeczytaj także:

Bridgestone wybrał Polskę (2006-06-06)

Nadal rośnie zatrudnienie w motoryzacji (2006-07-25)

Rekordowe inwestycje w 2006r. (2006-06-30)

Polska atrakcyjna do przenoszenia działalności (2006-06-02)

Motoryzacja inwestuje najchętniej (2006-06-01)


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.