mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurent Audi R8 od Mercedesa

Konkurent Audi R8 od Mercedesa

Odpowiedź Mercedesa na konkurencję w postaci Audi R8 nie trzeba było długo czekać. Zagraniczni reporterzy złapali w obiektywie nowy, sportowy model, który prawdopodobnie będzie się nazywać SLC.

Konkurent Audi R8 od Mercedesa

Nowy samochód jest właśnie konstruowany przez niemieckiego producenta samochodów, firmę HWA. Współpracuje ona ściśle z AMG w zakresie tworzenia samochodów na potrzeby niemieckiego DTM. Firma HWA zamierza zainwestować w tym roku 4,5 miliona euro, aby potroić swoją wielkość produkcji.

Auto jest oparte na konstrukcji pochodzącej z najnowszej generacji Mercedesa SL. Model SLC będzie zasilany ośmiocylindrową jednostką o pojemności 6,2 litra, skonstruowaną przez AMG. Będzie ona dostarczać moc maksymalną rzędu 500 koni mechanicznych. Początkowo zakładano, że silnik będzie montowany centralnie, finalnie zwyciężyła jednak opcja proponująca umiejscowienie jednostki pod przednią maską. W późniejszym czasie gama silników zostanie poszerzona o jednostkę o mocy 700 koni mechanicznych, doładowaną przez dwie turbosprężarki.

Po nowym modelu będzie można się spodziewać, że będzie bardziej sportowy niż luksusowy. W skład jego nadwozia wchodzić będzie wiele elementów pozwalających obniżyć masę. Pierwszej prezentacji studium koncepcyjnego możemy się spodziewać najwcześniej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Czytaj także:

Jeszcze więcej mocy (2007-06-06)

Nowy Mercedes SL w przyszłym roku (2007-05-25)

Komentuj:

~nie wazne 2007-09-24

audi to najlepsze auta cieciu nie znasz sie bo ty w przyszlosci bedziesz jezdzil gora golfem 1

~Witex 2007-06-30

Piękny wóz !

~Das 2007-06-30

Geje jeżdżą Audi

~Artur 2007-06-22

Powala, ale chyba gejów

~dżordż 2007-06-21

konkurent robiony na siłę... Audi R8 powala samym wyglądem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando