mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurs "Bezpieczeństwo dla wszystkich" rozstrzygnięty

Konkurs "Bezpieczeństwo dla wszystkich" rozstrzygnięty

Jury wielkiego krajowego finału 6 edycji konkursu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" wyłoniło zwycięską pracę. Laureatami zostali uczniowie kl. IV a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Konkurs

Hasło, które dzieci wybrały na myśl przewodnią zwycięskiego plakatu brzmi: "W Twoich rękach bezpieczeństwo". Praca plastyczna klasy czwartej pokonała 1.168 zakwalifikowanych do konkursu prac, wykonanych przez dzieci z ponad 600 klas, z prawie 200 szkół podstawowych. W czerwcu dzieci z Sanoka wyjadą wraz z opiekunami na Międzynarodowy Finał Konkursu do Paryża.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Bezpieczeństwo to wspólna sprawa". Jak co roku, jego celem było uwrażliwienie dzieci i dorosłych, szczególnie tych, którzy są kierowcami pojazdów, na zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tym razem nacisk położono na powszechnie znaną, ale często zapominaną prawdę, że bezpieczeństwo dziecka zależy od jego umiejętności przestrzegania zasad ruchu drogowego, ale i postawy dorosłych - szczególnie kierowców.
 
Konkurs plastyczny, podobnie jak stworzony przez Renault program "Bezpieczeństwo dla wszystkich", cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Od początku pierwszej edycji w samym programie uczestniczyło już 4.266 szkół – 21.366 klas i 493.550 dzieci.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
W zeszłym roku poznaliśmy nową generację Volkswagena Tiguana, a teraz przyszedł czas na powiększoną wersję - Allspace. Samochód lada moment trafi do polskich salonów, a tymczasem importer opublikował cenniki. Najtańszy wariant z silnikiem 1.5 TSI kosztuje 117 090 zł.