mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurs Forda

Konkurs Forda

Rozpoczęcie polskiej edycji konkursu

Już od kilku lat także w Polsce przyznawane są Nagrody Ford Motor Company w Dziedzinie Ochrony Środowiska i Dziedzictwa Kulturowego. W ciągu tych lat wsparcie finansowe Forda uzyskało wiele cennych inicjatyw, zmierzających do ochrony środowiska naturalnego, zasobów naturalnych i zachowania dziedzictwa kulturowego, a także przedsięwzięć, w które aktywnie zaangażowane są dzieci i młodzież. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłaszanych corocznie projektów.

Do udziału w konkursie Nagrody Ford Motor Company w Dziedzinie Ochrony Środowiska i Dziedzictwa Kulturowego zapraszane są osoby prywatne, organizacje samorządowe, fundacje oraz społeczności lokalne. Podstawowe kryteria wyłonienia zwycięzcy to użyteczność, praktyczne możliwości realizacji, oryginalność pomysłu, wymagania finansowe. Zgłaszane projekty muszą znajdować się w trakcie realizacji. Finał tegorocznej polskiej edycji konkursu odbędzie się w styczniu 2003 r.

"Organizując konkurs chcemy wyrazić nasze uznanie dla inicjatorów działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego - wspieramy i nagradzamy wyróżniające się inicjatywy osób prywatnych, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych. Kilkakrotnie polscy zwycięzcy konkursu zdobywali laury w finale europejskim programu", powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Distribution Sp. z o.o. "Wierzymy, że także w tym roku nasz program spotka się z szerokim zainteresowaniem - a nagrody trafią do realizatorów najciekawszych projektów wybranych przez Jury konkursu".

Wśród polskich projektów, które zostały uhonorowane nagrodami także w finałach europejskich konkursu znalazły się między innymi: program "Czysta Wisła i Rzeki Przymorza" (w 1997 r. główna nagroda, Europejskie Grand Prix), realizowany przez Fundację Wzajemnej Pomocy "BARKA" projekt "Dla ludzi i środowiska" (druga nagroda w 1998 r.) oraz program "Ochrona bociana białego i terenów podmokłych w Polsce" Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro natura" (główna nagroda w finale europejskim w 2000 r.).

Termin wpływania wypełnionych formularzy do MediaRel upływa 15 listopada 2002 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.