mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

To była przygoda mojego życia, o której zawsze marzyłem. W Brnie spotkałem się z całym zespołem West McLaren Mercedes, siedziałem w bolidzie Formuły 1, jeździłem samochodami, których nigdy nie miałbym szansy poprowadzić i spotkałem wspaniałych ludzi. Nigdy tego nie zapomnę - powiedział Dawid Fabiś.

Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

Finał konkursu trwał dwa dni, 5 i 6 września. Po pierwszej sesji kwalifikacyjnej, która odbyła się w piątek, Dawid był drugi. Zadaniem zawodników, którzy mieli do dyspozycji samochody AMG mogące rozwijać prędkość do 250 km/godz., było przejechanie trzech okrążeń z jak najmniejszą różnicą czasów. Dla utrudnienia kandydaci musieli się zmieścić w widełkach czasowych pomiędzy 2’50’’ a 3’05’’. Nie spodziewałem się aż tak dobrego rezultatu. Miałem wrażenie, że konkurencja ta poszła mi gorzej – mówił Dawid.
W porównaniu z rokiem ubiegłym, poziom zawodników jest bardzo wyrównany i bardzo wysoki. Wygrać będzie trudno a zwycięzcą zostanie ten, kto popełni jak najmniej błędów i poradzi sobie ze stresem – mówił Dermot Walsh, reprezentant McLarena.
W sobotę kandydaci przesiedli się do samochodów Formuły Junior, które do 100 kilometrów rozpędzają się w niecałe 4 sekundy. To jest coś niesamowitego – mówił Dawid – takim samochodem jeździłem po raz pierwszy w życiu. Fantastyczne. Po sesji kwalifikacyjnej do ścisłego finału zakwalifikował się reprezentant Niemiec i Rosji. Decydującą walkę stoczyli ze sobą w samochodzie typu PRC. Lepszy okazał się Rosjanin Andriej Czujkin, który został drugim w historii rosyjskim kierowcą F1. Ten 25 – letni dyrektor kawiarni internetowej z Moskwy zasiadł za kierownicą samochodu MP4-16 i wykonał 5 okrążeń na torze. Bardzo mi się to podobało. Pierwsze okrążenie przejechałem stosunkowo wolno ponieważ chciałem zapoznać się z tym wyjątkowym samochodem, poczuć go. Później nabrałem większej pewności. Moc, przyspieszenie i prędkość były fantastyczne. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy – mówił Rosjanin odbierając puchar i gratulacje od kierowców zespołu West McLaren Mercedes – Kimiego Raikkonena, Davida Coultharda i Pedro de la Rosy. Zwycięzcy gratulował również Dawid Fabiś. Mam nadzieję, że to nie koniec a dopiero początek mojej przygody z Formułą 1 – powiedział na lotnisku w Warszawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.