mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurują z Orlenem i Lotosem

Konkurują z Orlenem i Lotosem

Polski rynek stacji paliwowych zdominowany jest przez dwa polskie koncerny paliwowe oraz kilku zagranicznych potentatów. Od kilku już lat próbuje z nimi konkurować polska sieć stacji paliw Huzar, która na początku tego roku może pochwalić się już setną stacją w swojej sieci.

Konkurują z Orlenem i Lotosem
Pierwszy obiekt z logo Polskich Stacji Paliw Huzar powstał w 2005 roku. Inspiracją do stworzenia nowej sieci prywatnych stacji paliw stała się wizyta przedstawicieli i akcjonariuszy POLpetro SA w Niemczech oraz zapoznanie się z działalnością i sukcesami BFT Bundesverband Freier Tankstellen e.V.

Na bazie doświadczeń i informacji, otrzymanych od tej niemieckiej sieci prywatnych stacji paliw powstał projekt budowy, a potem wizualizacja pierwszej testowej stacji z logo Polskich Stacji Paliw Huzar. Nabór uczestników rozpoczęto oficjalnie w 2006 r. i pomimo wielu problemów i przeciwników budowy takiej sieci, w 2012 r. została podpisana już setna umowa. Obiekt, którego inwestorem jest PHT Tracom Sp. z o.o, powstanie w Biskupcu. Stacja wcześniej prowadziła swoją działalność w barwach Lotosu. To już kolejny obiekt, który z barw tego koncernu przechodzi do PSP Huzar.

Sukces sieci Huzar to w dużej mierze zasługa faktu, że to uczestnicy sieci są właścicielami spółki POLpetro i oni sami decydują o jej rozwoju i rozwoju całej sieci. - Założenia sieci Huzar tworzone były przez właścicieli stacji – mówi Ireneusz Jabłonowski, prezes POLpetro. - Każdy element analizowali oni pod kątem własnych oczekiwań. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedyne rozwiązanie na polskim rynku, w którym sieć pracuje dla poszczególnych stacji, a nie odwrotnie.

Właściciele uzyskują możliwość korzystania z atutów silnej grupy i efektywnego konkurowania na rynku, zachowując całkowitą niezależność i pełny wpływ na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Przyłączenie się do sieci Huzar nie wiąże się z koniecznością wnoszenia opłat stałych, okresowych, ani też nie jest uzależnione od wysokości osiąganych obrotów, czy przyjęciem żadnych obowiązków handlowych. Właściciel zachowuje również całkowitą swobodę w zakresie zakupów wszelkich towarów i usług dla stacji.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.