mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontenery z Lubaczowa

Kontenery z Lubaczowa

Firma Dam-Rob S.A. zamierza otworzyć nową fabrykę w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Obiekt, w którym firma będzie produkować kontenery i systemy załadowcze dla przemysłu motoryzacyjnego, jest zlokalizowany w Lubaczowie.

Kontenery z Lubaczowa
Spółka Dam-Rob powstała w 1994 r. Na początku głównym filarem produkcji firmy, były metalowe okucia do mebli tapicerowanych. Później dzięki prowadzonym działaniom marketingowym i wysokiej jakości wyrobów metalowych, firmie udało się pozyskać zamówienia od firm związanych z motoryzacją, jak Stomil Olsztyn. W efekcie obecnie spółka zajmuje się produkcją różnorodnych, specjalistycznych pojemników i palet metalowych do transportu i magazynowania części samochodowych (elementów karoserii, drzwi, reflektorów, elementów zawieszenia, opon, tapicerki itd.) a także elementów metalowych, skrzyń i pojemników do półfabrykatów i wyrobów gotowych praktycznie wszystkich gałęzi przemysłu. Produkowane przez Dam-Rob kontenery używane są przez koncerny na całym świecie.

Firma Dam-Rob podpisała umowę na dzierżawę hal na terenie lubaczowskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, na 6 lat z możliwością przedłużenia na kolejnych 10. Obecnie firma stara się o pozwolenie na ich modernizację. Nowy inwestor kooperuje z firmą Conteyor, która od ubiegłego roku także działa w Lubaczowie. Produkcja w nowym zakładzie powinna rozpocząć się jeszcze na jesień bieżącego roku. W początkowej fazie rozwoju produkcji, zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

Podobne wiadomości:

Mekka dla niewdzięcznych

auto motor i sport 0000-00-00

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wiesmann uratowany?
Wiesmann uratowany?
Kilka miesięcy temu poszczęściło się TVR, a teraz przyszedł czas na kolejnego producenta sportowych samochodów. Właściciele niemieckiej marki snują ambitne plany wskrzeszenia produkcji.