mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontenery z Lubaczowa

Kontenery z Lubaczowa

Firma Dam-Rob S.A. zamierza otworzyć nową fabrykę w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Obiekt, w którym firma będzie produkować kontenery i systemy załadowcze dla przemysłu motoryzacyjnego, jest zlokalizowany w Lubaczowie.

Kontenery z Lubaczowa
Spółka Dam-Rob powstała w 1994 r. Na początku głównym filarem produkcji firmy, były metalowe okucia do mebli tapicerowanych. Później dzięki prowadzonym działaniom marketingowym i wysokiej jakości wyrobów metalowych, firmie udało się pozyskać zamówienia od firm związanych z motoryzacją, jak Stomil Olsztyn. W efekcie obecnie spółka zajmuje się produkcją różnorodnych, specjalistycznych pojemników i palet metalowych do transportu i magazynowania części samochodowych (elementów karoserii, drzwi, reflektorów, elementów zawieszenia, opon, tapicerki itd.) a także elementów metalowych, skrzyń i pojemników do półfabrykatów i wyrobów gotowych praktycznie wszystkich gałęzi przemysłu. Produkowane przez Dam-Rob kontenery używane są przez koncerny na całym świecie.

Firma Dam-Rob podpisała umowę na dzierżawę hal na terenie lubaczowskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, na 6 lat z możliwością przedłużenia na kolejnych 10. Obecnie firma stara się o pozwolenie na ich modernizację. Nowy inwestor kooperuje z firmą Conteyor, która od ubiegłego roku także działa w Lubaczowie. Produkcja w nowym zakładzie powinna rozpocząć się jeszcze na jesień bieżącego roku. W początkowej fazie rozwoju produkcji, zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.