mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Po trzech ważnych dla TRANSSYSTEMU kontraktach dla zakładów produkcyjnych General Motors, BMW Spartanburg i Hyundai w Żylinie został podpisany kolejny cenny kontrakt na dostawy i montaże w zakładach Opla Saragossa w Hiszpanii oraz w Renault Maubeuge we Francji.

Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Z podłańcuckiej firmy do Saragossy wyjedzie 26 tirów konstrukcji stalowych, a monterzy na miejscu budowy zamontują 500 ton konstrukcji w lakierni. Zakończenie prac związanych z tym etapem kontraktu zaplanowano na koniec bieżącego roku. W drugiej jego części zostanie wykonany montaż lakierni z kabinami i suszarkami. Przy montażu tych skomplikowanych technologicznie urządzeń przez pół roku będzie pracować 50 osób. Wartość całego kontraktu dla Opla w Hiszpanii wyniesie ok. 10 mln. zł.

Natomiast najnowszy kontrakt, podpisany z firmą AFT z Niemiec dotyczy dostaw i montażu 100 urządzeń do transportu skidowego do fabryki Renault w Maubeuge we Francji. Kontrakt ten będzie trwać do końca lipca br.. Jego wartość zamyka się kwotą 800 tys. zł.

Przypomnijmy wcześniejsze, równie spektakularne kontrakty realizowane przez firmę z Woli Dalszej koło Łańcuta:


TRANSSYSTEM w Żylinie

9 czerwca 2005 firma TRANSSYSTEM podpisała kontrakty z niemiecką firmą Dürr Systems na dostawy i montaże wyposażenia i konstrukcji stalowych dla nowobudowanej fabryki KIA Motors w słowackiej Żylinie.

Koreańska firma Hyundai Motor wybrała Słowację na miejsce swojej wartej 700 mln EUR fabryki samochodów. Będzie ona prawdopodobnie jedną z największych w tym roku inwestycji zagranicznych w Europie Środkowej. Inwestycja ominęła niestety Polskę. Fabryka zlokalizowana w miejscowości Żylina, która pokonała podwrocławskie Kobierzyce, rozpocznie produkcję pod koniec 2006 r. i będzie wytwarzać ok. 200 tys. samochodów marki Kia rocznie.

Pomimo, że Polska przegrała w negocjacjach o lokalizację nowej fabryki koreańskiego koncernu motoryzacyjnego Hyundai/KIA, podkarpacka firma TRANSSYSTEM i jej pracownicy zarobią na tym kontrakcie niemałe pieniądze. Wartość kontraktu wynosi ponad 20 mln zł. Zawiera on tak dostawy konstrukcji do hali montażu końcowego i lakierni, jak i montaże na miejscu w fabryce na Słowacji. Realizacja kontraktu potrwa do końca roku 2005. Z firmy TRANSSYSTEM z Woli Dalszej wyjedzie do końca roku ok. 141 tirow.

TRANSSYSTEM dla GM

Kontrakt roku, tak można określić zlecenie na dostawę systemów transportu technologicznego dla wszystkich fabryk koncernu General Motors. Spółka z Woli Dalszej zaprojektuje, wykona i dostarczy urządzenia transportowe do zakładów GM od Ameryki aż po Chiny.

W kwietniu 2005 r. Stanisław Sroka, prezes firmy TRANSSYSTEM podpisał w Niemczech z firmą AFT w miejscowości Schopfheim ramowy, trzyletni kontrakt o współpracy. Niemiecka firma AFT jest długoletnim partnerem TRANSSYSTEMu . Wartość kontraktu opiewa na ok. 55 mln złotych.

Jest to wydarzenie w branży przemysłu motoryzacyjnego na skalę światową. Wszystkie nowe modele samochodów General Motors będą transportowane za pomocą linii technologicznych polskiej firmy z Podkarpacia.

"Kontrakt ten jest wyrazem uznania dla Transsystemu. Nasz kontrahent (firma AFT z Niemiec) oraz klient końcowy General Motors, przy wyborze firmy jako dostawcy systemów transportu technologicznego podkreślali znaną i pewną markę firmy TRANSSYSTEM, a wybór swój motywowali wieloletnią współpracą, doświadczeniem, elastycznością i świetną organizacją firmy." - dodaje Stanisław Sroka prezes TRANSSYSTEMu.

Kontrakt dla BMW w Południowej Karolinie USA

Również wiosną b.r. został podpisany kontrakt o wartości 9 mln. zł, dotyczący nowobudowanej fabryki BMW w miejscowości Spartanburg w Południowej Karolinie, USA. Tam TRANSSYSTEM zaplanuje, zaprojektuje i zamontuje konstrukcje i elementy systemów transportowych linii montażu silników oraz linii montażu drzwi. Wartość kontraktu wynosi 9 mln. zł.

 

TRANSSYSTEM S.A. jest firmą, która odważnie sięgnęła po nie tylko rynki Europy, ale i całego świata. Są to najbardziej wymagające rynki przemysłu motoryzacyjnego. Ponad 90% przychodów ze sprzedaży produkcji i usług firmy Transsystem przypada na eksport. W sumie wartość wszystkich realizowanych i podpisanych na chwilę obecną kontraktów wynosi 92 mln. zł.

Przypomnijmy, w ciągu kilku zaledwie lat TRANSSYSTEM stał się krajowym liderem w produkcji systemów transportu technologicznego. Firma zgodnie z obraną strategią, realizuje kontrakty coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Obecna jest w fabrykach największych światowych koncernów samochodowych: BMW, DaimlerChrysler, VW, General Motors, Fiat, Volvo, Peugeot, Renault, Toyota, Hyundai i wielu innych.

Ogromne doświadczenie TRANSSYSTEM-u w realizacji dużych zleceń na najbardziej wymagających rynkach jest znane na czterech kontynentach. Firma realizuje kontrakty w kilkunastu krajach, najwięcej w Europie Zachodniej, ale także w Stanach Zjednoczonych i w Chinach i Australii. Dominują zlecenia, których przedmiotem są kompletne systemy transportu technologicznego oraz myśl techniczna i projektowa. Są one związane z podstawowa kompetencją firmy tj. zarządzaniem projektami.

Firma jest laureatem wielu prestiżowych, krajowych i zagranicznych, nagród i wyróżnień w tym m.in. Polskiej Nagrody Jakości. Za osiągnięcia w zakresie zarządzania projektami, TRANSSYSTEM dwukrotnie został uhonorowany nagrodami na światowych kongresach IPMA - International Project Management Award, w Berlinie w roku 2002 i w Budapeszcie w roku 2004., a w roku bieżącym prestiżową złotą statuetką Lidera Polskiego Biznesu oraz Laurem Eksportera.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.