mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Po trzech ważnych dla TRANSSYSTEMU kontraktach dla zakładów produkcyjnych General Motors, BMW Spartanburg i Hyundai w Żylinie został podpisany kolejny cenny kontrakt na dostawy i montaże w zakładach Opla Saragossa w Hiszpanii oraz w Renault Maubeuge we Francji.

Kontrakty w branży motoryzacyjnej obrodziły

Z podłańcuckiej firmy do Saragossy wyjedzie 26 tirów konstrukcji stalowych, a monterzy na miejscu budowy zamontują 500 ton konstrukcji w lakierni. Zakończenie prac związanych z tym etapem kontraktu zaplanowano na koniec bieżącego roku. W drugiej jego części zostanie wykonany montaż lakierni z kabinami i suszarkami. Przy montażu tych skomplikowanych technologicznie urządzeń przez pół roku będzie pracować 50 osób. Wartość całego kontraktu dla Opla w Hiszpanii wyniesie ok. 10 mln. zł.

Natomiast najnowszy kontrakt, podpisany z firmą AFT z Niemiec dotyczy dostaw i montażu 100 urządzeń do transportu skidowego do fabryki Renault w Maubeuge we Francji. Kontrakt ten będzie trwać do końca lipca br.. Jego wartość zamyka się kwotą 800 tys. zł.

Przypomnijmy wcześniejsze, równie spektakularne kontrakty realizowane przez firmę z Woli Dalszej koło Łańcuta:


TRANSSYSTEM w Żylinie

9 czerwca 2005 firma TRANSSYSTEM podpisała kontrakty z niemiecką firmą Dürr Systems na dostawy i montaże wyposażenia i konstrukcji stalowych dla nowobudowanej fabryki KIA Motors w słowackiej Żylinie.

Koreańska firma Hyundai Motor wybrała Słowację na miejsce swojej wartej 700 mln EUR fabryki samochodów. Będzie ona prawdopodobnie jedną z największych w tym roku inwestycji zagranicznych w Europie Środkowej. Inwestycja ominęła niestety Polskę. Fabryka zlokalizowana w miejscowości Żylina, która pokonała podwrocławskie Kobierzyce, rozpocznie produkcję pod koniec 2006 r. i będzie wytwarzać ok. 200 tys. samochodów marki Kia rocznie.

Pomimo, że Polska przegrała w negocjacjach o lokalizację nowej fabryki koreańskiego koncernu motoryzacyjnego Hyundai/KIA, podkarpacka firma TRANSSYSTEM i jej pracownicy zarobią na tym kontrakcie niemałe pieniądze. Wartość kontraktu wynosi ponad 20 mln zł. Zawiera on tak dostawy konstrukcji do hali montażu końcowego i lakierni, jak i montaże na miejscu w fabryce na Słowacji. Realizacja kontraktu potrwa do końca roku 2005. Z firmy TRANSSYSTEM z Woli Dalszej wyjedzie do końca roku ok. 141 tirow.

TRANSSYSTEM dla GM

Kontrakt roku, tak można określić zlecenie na dostawę systemów transportu technologicznego dla wszystkich fabryk koncernu General Motors. Spółka z Woli Dalszej zaprojektuje, wykona i dostarczy urządzenia transportowe do zakładów GM od Ameryki aż po Chiny.

W kwietniu 2005 r. Stanisław Sroka, prezes firmy TRANSSYSTEM podpisał w Niemczech z firmą AFT w miejscowości Schopfheim ramowy, trzyletni kontrakt o współpracy. Niemiecka firma AFT jest długoletnim partnerem TRANSSYSTEMu . Wartość kontraktu opiewa na ok. 55 mln złotych.

Jest to wydarzenie w branży przemysłu motoryzacyjnego na skalę światową. Wszystkie nowe modele samochodów General Motors będą transportowane za pomocą linii technologicznych polskiej firmy z Podkarpacia.

"Kontrakt ten jest wyrazem uznania dla Transsystemu. Nasz kontrahent (firma AFT z Niemiec) oraz klient końcowy General Motors, przy wyborze firmy jako dostawcy systemów transportu technologicznego podkreślali znaną i pewną markę firmy TRANSSYSTEM, a wybór swój motywowali wieloletnią współpracą, doświadczeniem, elastycznością i świetną organizacją firmy." - dodaje Stanisław Sroka prezes TRANSSYSTEMu.

Kontrakt dla BMW w Południowej Karolinie USA

Również wiosną b.r. został podpisany kontrakt o wartości 9 mln. zł, dotyczący nowobudowanej fabryki BMW w miejscowości Spartanburg w Południowej Karolinie, USA. Tam TRANSSYSTEM zaplanuje, zaprojektuje i zamontuje konstrukcje i elementy systemów transportowych linii montażu silników oraz linii montażu drzwi. Wartość kontraktu wynosi 9 mln. zł.

 

TRANSSYSTEM S.A. jest firmą, która odważnie sięgnęła po nie tylko rynki Europy, ale i całego świata. Są to najbardziej wymagające rynki przemysłu motoryzacyjnego. Ponad 90% przychodów ze sprzedaży produkcji i usług firmy Transsystem przypada na eksport. W sumie wartość wszystkich realizowanych i podpisanych na chwilę obecną kontraktów wynosi 92 mln. zł.

Przypomnijmy, w ciągu kilku zaledwie lat TRANSSYSTEM stał się krajowym liderem w produkcji systemów transportu technologicznego. Firma zgodnie z obraną strategią, realizuje kontrakty coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Obecna jest w fabrykach największych światowych koncernów samochodowych: BMW, DaimlerChrysler, VW, General Motors, Fiat, Volvo, Peugeot, Renault, Toyota, Hyundai i wielu innych.

Ogromne doświadczenie TRANSSYSTEM-u w realizacji dużych zleceń na najbardziej wymagających rynkach jest znane na czterech kontynentach. Firma realizuje kontrakty w kilkunastu krajach, najwięcej w Europie Zachodniej, ale także w Stanach Zjednoczonych i w Chinach i Australii. Dominują zlecenia, których przedmiotem są kompletne systemy transportu technologicznego oraz myśl techniczna i projektowa. Są one związane z podstawowa kompetencją firmy tj. zarządzaniem projektami.

Firma jest laureatem wielu prestiżowych, krajowych i zagranicznych, nagród i wyróżnień w tym m.in. Polskiej Nagrody Jakości. Za osiągnięcia w zakresie zarządzania projektami, TRANSSYSTEM dwukrotnie został uhonorowany nagrodami na światowych kongresach IPMA - International Project Management Award, w Berlinie w roku 2002 i w Budapeszcie w roku 2004., a w roku bieżącym prestiżową złotą statuetką Lidera Polskiego Biznesu oraz Laurem Eksportera.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.