mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontratak chińskiego Chery

Kontratak chińskiego Chery

Chiński producent samochodów, Chery Automobile, zamierza wykorzystać swoje "pięć minut" na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Szanghaju, aby zaprezentować nowy model. Będzie to najprawdopodobniej bezpośredni konkurent dla marki MINI, należącej do BMW.

Kontratak chińskiego Chery

Nowe auto pojawi się na rynku azjatyckim w połowie 2009 roku. Jego potencjalną grupą odbiorców będą aktywne i niezależne kobiety zamieszkujące chińskie metropolie. Tak więc zadaniem auta będzie ostra konkurencja z niemieckim MINI, które jak na razie dominuje w tej grupie osób.

Trzydrzwiowe studium koncepcyjne marki Chery pomieści w sobie cztery osoby i będzie się nazywać Shooting Sport. Projekt jego nadwozia został opracowany przez włoskie studio Torino Design. Premiera samochodu odbędzie się na dzień przed rozpoczęciem targów w Szanghaju. Studium koncepcyjne zostało zbudowane na nowej płycie podłogowej A1 o długości 4,1 metra.

To jednak nie wszystkie nowości będące owocem współpracy chińskich konstruktorów oraz włoskich projektantów. Niedługo po premierze sportowego modelu na rynku powinien pojawić się SUV, który jest wzorowany na Toyocie RAV4. Najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany pod nazwą Tiggo 5, jednak nie wcześniej niż na początku 2009 roku.

Czytaj także:

Chińskie Chryslery  (2007-02-28)

Chińskie Chery "made in Poland"?  (2007-01-24)

Fiat blisko współpracy z Chińczykami  (2006-11-02)

Tematy w artykule: Chery

Podobne wiadomości:

Chińskie Chery Heavy Industry chce współpracowac z polskimi firmami

Chińskie Chery Heavy Industry chce...

Aktualności 2014-10-01

Chiński SUV już prawie gotowy

Chiński SUV już prawie gotowy

Premiery 2013-04-17

Komentuj:

~chińczyk 2007-04-06

Chery już zostało ogłoszone "chińską Toyotą"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Koncern z Ingolstadt zaprezentował najmocniejszą odmianę swojego supersamochodu. Wersja R8 Spyder V10 Plus to najmocniejszy kabriolet z logo czterech pierścieni, jaki kiedykolwiek powstał.