mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontrowersje wokół Volta

Kontrowersje wokół Volta

Niektórzy krytycy najnowszego modelu Chevroleta zarzucają GM, że auto tak naprawdę jest hybrydą, a nie w pełni samochodem elektrycznym.

Kontrowersje wokół Volta
Serwisy Edmunds.com, Motor Trend i Popular Mechanics twierdzą, że podczas mocnego przyspieszania auto uruchamia silnik spalinowy, który zasila generator elektryczny, pomagający przy skręcie kołami, co robią także konwencjonalne hybrydy.

GM zaczyna się bronić przed tymi zarzutami, zamieszczając na swojej stronie oświadczenie, że Volt jest samochodem w pełni elektrycznym, w niczym nie podobnym do np. Toyoty Prius, lidera rynku hybryd. Koncern od początku prac i akcji promocyjnych modelu twierdził, że jest to w 100% EV i nie ma nic wspólnego z samochodami, które już istnieją na rynku. Jego spalanie na poziomie 0,98l na sto kilometrów jest niespotykane nigdzie indziej.

-Volt jest zawsze zasilany energią elektryczną i nie ma żadnych mechanicznych połączeń silnika spalinowego z kołami - powiedział Nick Richards, rzecznik prasowy General Motors. Czterocylindrowy silnik benzynowy napędza jednak drugi motor elektryczny, który skręca koła - nie zasila on bezpośrednio kół. GM nigdy nie robił z tego żadnej tajemnicy, ponieważ takie rozwiązanie pomaga w gigantycznym obniżeniu spalania.

Klientów jednak nie interesuje sposób nazewnictwa ich potencjalnego samochodu. Ich pytania odnoszą się najczęściej do maksymalnego życia baterii i częstości koniecznych doładowywań.

Podobne wiadomości:

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport