mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontynentalna ekspansja Changfeng

Kontynentalna ekspansja Changfeng

Firma Changfeng Motor Co. jest małym producentem samochodów o bardzo wielkich ambicjach. Marka, która nie jest jeszcze znana na rynkach zachodnich zamierza wejść na nie eksportując swoje SUV`y.

Kontynentalna ekspansja Changfeng

Changfeng zamierza w przeciągu kilku następnych lat zdobyć wielu odbiorców na terenie Stanów Zjednoczonych. "Zaczniemy od małych ilości egzemplarzy eksportowanych aut, ale ilość ta z roku na rok będzie sukcesywnie zwiększana" - powiedział dyrektor zarządzający Chen Zhengchu. W zeszłym tygodniu podczas targów w Detroit miał miejsce debiut modelu Liebao CS6. Jest to całkiem spory wóz sportowo-rekreacyjny zaprojektowany przez włoską Pininfarinę. Jeśli okaże się, że reakcje oglądających samochód będą pozytywne, a zainteresowanie będzie wystarczające, to model Liebao CS6 jako pierwszy trafi na eksport do Stanów Zjednoczonych.

Bazą dla chińskiego samochodu przy tworzeniu Liebao CS6 było Mitsubishi Pajero. To na jego licencji wykorzystano technologię, która znajdzie się nie tylko w tym, ale także innych samochodach tej marki. Pozostałe elementy, jak podkreśla dyrektor Chan, są dziełem chińskich konstruktorów, którzy współpracowali z innymi producentami aut.

W 2006 roku na swoim rodzimym rynku, Changfeng sprzedał ponad 30 tysięcy egzemplarzy samochodów typu SUV oraz pickup. Debiut na rynku amerykańskim ma pozwolić na uzyskanie wielokrotności tego wyniku. Największym problemem na dzień dzisiejszy dla producenta, będzie sieć autoryzowanych serwisów, których po prostu nie ma.

Czy Ameryka, a następnie Europa powinny się obawiać egzotycznej nowości w postaci aut marki Changfeng? Dyrektor Chen twierdzi, że po 10 latach nieustannego rozwój firma posiada bardzo duże doświadczenie w tworzeniu samochodów. Jednakże czy te "wieloletnie" doświadczenie firmy, która początkowo zajmowała się naprawą broni dla chińskiej armii przełoży się pozytywnie na jakość samochodu? Tego jeszcze niestety nie wiemy.

Czytaj także:

Pininfarina w Chinach (2005-04-22)

Pierwsze próbki chińskich "sportowców" (2006-11-22)

Chiński Citroen C2 (2006-08-29)

Tematy w artykule: Changfeng

Podobne wiadomości:

Changfeng obiera kurs na Europę

Changfeng obiera kurs na Europę

Aktualności 2008-01-17

Mitsubishi zacieśnia współpracę z Chińczykami

Mitsubishi zacieśnia współpracę z Chińczykami

Aktualności 2010-11-09

Komentuj:

~syf... 2007-02-03

straszna szmira!!! Wjechac tym w teren to pewnie sie da, zreszta jak kazdym samochodem tylko zeby to jeszcze tam jezdzilo i na koniec wyjechalo- w calosci :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando