mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kontynuator BMW M1

Kontynuator BMW M1

W motoryzacyjnym świecie krążą od pewnego czasu plotki na temat planów BMW dotyczących wprowadzenia do sprzedaży modelu, który mógłby konkurować Mercedesem Klasy SL, a zarazem dysponowałby osiągami modelu Z8.

Kontynuator BMW M1

Nowe auto mogłoby zająć puste miejsce pozostawione po sportowym modelu M1 i stać się ikoną bawarskiej marki w kwestii wydajnej jazdy. Pod jego maską znajdzie się najprawdopodobniej ulepszona wersja popularnego silnika V10 o pojemności pięciu litrów. Dzięki temu model M10 mógłby konkurować bez kompleksów z takimi autami jak Porsche 911 czy Audi R8.

Początkowo konstruktorzy rozmyślali nad stworzeniem projektu w ramach którego silnik samochodu był umieszczony centralnie. Jednak szybko inżynierowie doszli do wniosku, że zrobią to co potrafią najlepiej. Zamontują silnik z przodu, a jego moc będzie przekazywana na tylną oś. Jednym z kluczowych czynników jaki będzie odróżniał auto od reszty jest redukcja wagi, kosztem wszelkich luksusów we wnętrzu. Większa część nadwozia będzie składana z komponentów magnezowych i włókien węglowych.

Wygląd zewnętrzny nowego auta będzie czerpać inspirację z modelu BMW CS Concept, który zaprezentowano w zeszłym miesiącu.

Czytaj także:

Diesel w BMW serii 6 (2007-05-31)

Zielone światło dla BMW F3 (2007-05-31)

Nowa "piątka" w 2010 (2007-05-08)

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW M10

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

~leon 2007-06-02

ty chyba za duzo lulkow zjarales i zatraciles umiejetnosc czytania ze zrozumieniem

~Artur 2007-06-02

To M1, czy M10? O czym wy piszecie? NAjaraliście się czegoś?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.