mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kopenhaga na prąd

Kopenhaga na prąd

Stolica Danii już dzisiaj przywita polityków najwyższego szczebla, którzy rozpoczną specjalny szczyt poświęcony zmianom klimatycznym na świecie. Także dziś władze miasta oddadzą do dyspozycji 25 nowych samochodów komunalnych, całkowicie napędzanych na prąd.

Kopenhaga na prąd
Alternatywnie napędzane pojazdy mają zastąpić część floty aut benzynowych i wysokoprężnych. Miasto stawia na napęd elektryczny także w obszarze komunikacji. Już teraz kilka linii autobusowych obsługiwanych jest przez pojazdy na tego typu "paliwo". Kopenhaga realizuje w ten sposób plany obniżenia emisji CO2 w mieście. Do 2015 roku poziom ten ma obniżyć się o 20%, zaś do 2025 roku emisja szkodliwych związków emitowanych do atmosfery przez samochody ma wynieść 0%.

Podobne wiadomości:

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Aktualności 2016-08-08

Komentuj:

aaa 2009-12-07

Warto dodać w tej dobie ekologicznej propagandy (radzę poczytać jaką ściemą jest efekt cieplarniany) że oprócz tych 25 aut eko, w sumie z powodu szczytu wynajęto 1200 limuzyn (zabrakło ich w Danii, ściągano je m.in. z Niemiec) a ruch spowodowany samolotami vipów sprawia, że lokalne lotniska nie obsługują ruchu pasażerskiego (kierowany on jest na lotniska regionalne). Oczywiście wszystko dla handlu limitami, aby tacy jak Gore mogli mieć jeszcze więcej kasy... znaczy wszystko dla ekologii....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW prezentuje Z4 Concept
BMW prezentuje Z4 Concept
Podczas konkursu elegancji w Pebble Beach niemiecki producent odsłonił koncepcyjną wersję nowego roadstera - Z4.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic