mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kopenhaga na prąd

Kopenhaga na prąd

Stolica Danii już dzisiaj przywita polityków najwyższego szczebla, którzy rozpoczną specjalny szczyt poświęcony zmianom klimatycznym na świecie. Także dziś władze miasta oddadzą do dyspozycji 25 nowych samochodów komunalnych, całkowicie napędzanych na prąd.

Kopenhaga na prąd
Alternatywnie napędzane pojazdy mają zastąpić część floty aut benzynowych i wysokoprężnych. Miasto stawia na napęd elektryczny także w obszarze komunikacji. Już teraz kilka linii autobusowych obsługiwanych jest przez pojazdy na tego typu "paliwo". Kopenhaga realizuje w ten sposób plany obniżenia emisji CO2 w mieście. Do 2015 roku poziom ten ma obniżyć się o 20%, zaś do 2025 roku emisja szkodliwych związków emitowanych do atmosfery przez samochody ma wynieść 0%.

Podobne wiadomości:

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Aktualności 2016-08-08

Wywiad z Klausem Draegerem - cel - auto na...

auto motor i sport 0000-00-00

Eko-przyszłość w motoryzacji. Czy epoka koni mechanicznych się kończy, jak będzie wyglądać samochód za dwadzieścia lat i czy przyszłość to czysta elektryka - specjalnie dla "auto motor i sport" na pytania odpowiada Klaus Draeger, członek zarządu BMW odpowiedzialny za badania i rozwój.

Komentuj:

aaa 2009-12-07

Warto dodać w tej dobie ekologicznej propagandy (radzę poczytać jaką ściemą jest efekt cieplarniany) że oprócz tych 25 aut eko, w sumie z powodu szczytu wynajęto 1200 limuzyn (zabrakło ich w Danii, ściągano je m.in. z Niemiec) a ruch spowodowany samolotami vipów sprawia, że lokalne lotniska nie obsługują ruchu pasażerskiego (kierowany on jest na lotniska regionalne). Oczywiście wszystko dla handlu limitami, aby tacy jak Gore mogli mieć jeszcze więcej kasy... znaczy wszystko dla ekologii....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.