mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Korea Południowa najlepsza w Drivers’ Fuel Challenge

Korea Południowa najlepsza w Drivers’ Fuel Challenge

Pierwsza ogólnoświatowa edycja organizowanego przez Volvo Trucks konkursu Drivers’ Fuel Challenge stała pod znakiem ostrej konkurencji, gromadząc uczestników z 17 krajów. Zwyciężył Han HoGyun z Korei Południowej. Ponad 3600 kierowców z całego świata przystąpiło do rywalizacji, w której celem było osiągnięcie jak najniższego zużycia paliwa. Przy okazji kierowcy potwierdzili, jak ogromny wpływ mają na kształtowanie ekonomiki paliwowej.

Korea Południowa najlepsza w Drivers’ Fuel Challenge
W dniach 21-22 października na terenie Volvo Demo Center w Geteborgu, w Szwecji, odbyły się kwalifikacje do finału Drivers' Fuel Challenge. Do walki o tytuł najlepszego  na świecie kierowcy w jeździe ekonomicznej stanęło siedemnastu zwycięzców finałów regionalnych z europejskich i azjatyckich rynków Volvo Trucks. Prawo do udziału w rozgrywce finałowej zdobyli Enrique Sanchez Parrondo z Hiszpanii - najlepszy spośród europejczyków - oraz Han HoGyun z Korei Południowej - mistrz rynków azjatyckich.

Po południu 22 października obydwaj triumfatorzy spotkali się w ekscytującym finale, który wyłonił ostatecznego zwycięzcę Drivers' Fuel Challenge.

- Wyniki pokazują, że nawet w grupie bardzo doświadczonych kierowców, jakimi bez wątpienia są finaliści, różnice w zużycia paliwa były stosunkowo duże. To dowód na to, że w dążeniu do osiągania jak największych oszczędności paliwa nie wolno nie doceniać roli kierowcy. Ekonomiczny styl jazdy jest korzystny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i finansów firmy transportowej - mówi Prezes Volvo Trucks Staffan Jufors.

Różnica w zużyciu paliwa w grupie czterech najlepszych kierowców z Europy wyniosła 10 procent. Wśród kierowców z Azji osiągnęła 16 procent.

Zwycięzca, Han HoGyun, zdobył nie tylko tytuł mistrza Drivers' Fuel Challenge, ale także nagrodę „Volvo Life Time Experience" - wartą około 15 000 dolarów podróż dla dwóch osób do dowolnego miejsca na świecie, w którym Volvo Trucks prowadzi działalność.

- Jestem naprawdę dumny ze zwycięstwa w konkursie. Jechałem tak, jak robię to na co dzień. Po powrocie do Korei zamierzam uczyć moich kolegów, jak można oszczędzać więcej paliwa - mówi Han HoGyun.

Podobnie jak konkurs mechaników Volvo Trucks - VISTA - Drivers' Fuel Challenge ma być cyklicznym wydarzeniem o zasięgu ogólnoświatowym.

- Konkurs ten organizujemy w celu zwrócenia uwagi na znaczenie ekonomicznej jazdy i inspirowania innych kierowców. Obserwowanie współzawodnictwa tych znakomitych i zaangażowanych kierowców było ogromną przyjemnością - mówi Ann Hesselbom, wiceprezes ds. personalnych w Volvo Trucks. - Zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, by pomagać naszym klientom w osiąganiu maksymalnej rentowności, a duża część ogólnych kosztów firmy transportowej przypada właśnie na koszty paliwa. Kierowcy potrafiący jeździć oszczędnie mogą przyczynić się do znacznych oszczędności.

Uczestniczący w Wielkim Finale w Göteborgu, zwycięzca polskiego finału konkursu - Marek Jastrzębski, reprezentujący Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. w Szumowie, był jednym z czterech kierowców, którzy z najlepszymi wynikami po pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, przystąpili do ostatetcznej rozgrywki o tytuł Mistrza Europy. Tym samym, Marek Jastrzębski, wraz ze zwycięzcą europejskiego finału - Enrique Sanchez Parrondo oraz uczestnikami konkursu z Danii i Rumunii, znalazł się w gronie czterech najlepszych kierowców z Europy.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.