mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Korea konfiskuje japońskie samochody

Korea konfiskuje japońskie samochody

Północnokoreański przywódca, Kim Dzong Il wydał rozkaz konfiskaty wszystkich japońskich samochodów znajdujących się na terenie jego kraju, z powodu awarii jednego z nich, co w następstwie spowodowało blokadę drogi.

Korea konfiskuje japońskie samochody

Rozkaz został najprawdopodobniej wydany już pierwszego stycznia, kiedy to Kim odbywał podróż do mauzoleum. Podczas jazdy zauważył on zepsuty samochód, który jak się później okazało był produkcji japońskiej. Następnie wydał on polecenie Narodowej Komisji Obrony o konfiskatę wszystkich samochodów produkcji japońskiej. Wspomniany urząd jest najwyższym organem politycznym w KRLD i zarządza nim dyktator.

Mocno kontrowersyjne zarządzenie mogło zostać wydane w drodze retorsji na zastosowanie przez japoński rząd sankcji wobec KRLD po zdetonowaniu bomby atomowej.

W każdym bądź razie cała operacja może być bardzo trudna, a niektóre źródła zaznaczają, że wręcz niemożliwa do wykonania. Powód jest prosty. Miażdżąca większość samochodów jeżdżących po terenach Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej pochodzi właśnie z Japonii.

Czytaj także:

Chińczycy zadowoleni z Japończyków (2006-12-22)

Komentuj:

~zyguś 2007-02-20

Pytanie z rodzaju ciekawostek: Czy KRL-D produkuje jakieś własne samochody? Czy ktoś wie coś na ten temat?

~leonid k. 2007-02-19

hegemon: zaloze sie ze sam jestes ZAWALIDROGA

~damjan 2007-02-19

hegemon wstydzilbys sie, od razu tak od debili wyzywac, nie wiesz co sie stalo to sie nie udzielaj, jureczek ma racje, a jesli nie chcialo sie pomoc to tera morda w kubel., a swoja droga ten pomysl Kim Dzonga, to sprawa polityczna, 4 kraje (USA, Korea Pd, Chiny i Rosja) zapowiedzialy ze zniosą jakies tam sankcje za ograniczenie potencjalu nuklearnego, a japonczycy jako jedyni zapowiedzieli ze sankcje zostana utrzymane

~jureczek 2007-02-19

a moze wypadaloby podejsc, podjechac, spytac co sie stalo. moze potrzebowal pomocy? ot typowa dla polaka, ZNIECZULICA! hegemon na twoim miejscu bym sie wstydzil

~hegemon 2007-02-19

dobre, u nas powinni w takim razie wszystkie niemeickie skonfiskowac, wczoraj z powodu jednego, nie bede tu podawal marki ani modelu, taki sie zrobil korek na jednej z ulic wroclawskich, a debil, znaczy sie kierowca zamiast auto zepchnac na kraweznik, fakt ze musialby ze 100 m je przepchac, to wystawil trojkat i czekal nie wiem na co

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.