mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańczycy kupili D&D Resory

Koreańczycy kupili D&D Resory

Jak podaje Rzeczpospolita, koncern Daewon Kang Up, jeden z największych producentów elementów sprężystych w Korei, kupił firmę D&D Resory Polska. Według zapowiedzi Koreańczycy mają zainwestować w rozwój firmy co najmniej 60 mln zł.

Koreańczycy kupili D&D Resory
Historia firmy D&D Resory Polska sięga 1959 roku, kiedy to rozpoczęła się produkcja kół, resorów i sprężyn zawieszeń. W 1995 podpisana została umowa joint-venture między Fabryką Samochodów w Lublinie i DAEWOO Corporation w Korei, jednak pod obecną nazwą spółka działa od 1997 roku. Również w 1997 roku nastąpiło pierwsze porozumienie z koncernem Daewon Kang Up, dotyczące nowych wyrobów. Do tej pory koreański inwestor dysponował jedynie blisko 6% udziałów w lubelskiej spółce. Teraz jednak po zakończeniu negocjacji z syndykiem masy upadłościowej Deawoo Motor Polska w Lublinie, Koreańczycy kupili resztę udziałów firmy. Koncern Daewon Kang Up zapłaci za nie łącznie 28,3 mln zł (w trzech ratach do końca przyszłego roku).

Zgodnie z umową inwestor podwyższył już o 20 mln zł kapitał zakładowy spółki. Zagwarantowane zostały także kolejne pieniądze, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje. Pozwoli to na rozbudowę i unowocześnienie zakładu oraz zwiększenie asortymentu dzięki uruchomieniu nowych linii produkcyjnych. Według zapowiedzi do 2010 roku Koreańczycy zainwestują kolejne 30 mln zł, które przeznaczą m.in. na budowę nowego obiektu produkcyjnego, co pozwoli w ciągu trzech lat zwiększyć moce produkcyjne firmy aż trzykrotnie. Oczywiście wiąże się to także ze zwiększeniem zatrudnienia. Firma będzie potrzebować około 200 nowych pracowników.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.