mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańczycy kupili D&D Resory

Koreańczycy kupili D&D Resory

Jak podaje Rzeczpospolita, koncern Daewon Kang Up, jeden z największych producentów elementów sprężystych w Korei, kupił firmę D&D Resory Polska. Według zapowiedzi Koreańczycy mają zainwestować w rozwój firmy co najmniej 60 mln zł.

Koreańczycy kupili D&D Resory
Historia firmy D&D Resory Polska sięga 1959 roku, kiedy to rozpoczęła się produkcja kół, resorów i sprężyn zawieszeń. W 1995 podpisana została umowa joint-venture między Fabryką Samochodów w Lublinie i DAEWOO Corporation w Korei, jednak pod obecną nazwą spółka działa od 1997 roku. Również w 1997 roku nastąpiło pierwsze porozumienie z koncernem Daewon Kang Up, dotyczące nowych wyrobów. Do tej pory koreański inwestor dysponował jedynie blisko 6% udziałów w lubelskiej spółce. Teraz jednak po zakończeniu negocjacji z syndykiem masy upadłościowej Deawoo Motor Polska w Lublinie, Koreańczycy kupili resztę udziałów firmy. Koncern Daewon Kang Up zapłaci za nie łącznie 28,3 mln zł (w trzech ratach do końca przyszłego roku).

Zgodnie z umową inwestor podwyższył już o 20 mln zł kapitał zakładowy spółki. Zagwarantowane zostały także kolejne pieniądze, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje. Pozwoli to na rozbudowę i unowocześnienie zakładu oraz zwiększenie asortymentu dzięki uruchomieniu nowych linii produkcyjnych. Według zapowiedzi do 2010 roku Koreańczycy zainwestują kolejne 30 mln zł, które przeznaczą m.in. na budowę nowego obiektu produkcyjnego, co pozwoli w ciągu trzech lat zwiększyć moce produkcyjne firmy aż trzykrotnie. Oczywiście wiąże się to także ze zwiększeniem zatrudnienia. Firma będzie potrzebować około 200 nowych pracowników.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.