mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańczycy rosną w siłę

Koreańczycy rosną w siłę

Z ostatniego raportu przeprowadzonego przez EurotaxGlass`s wynika, że koreańscy producenci samochodów wzmacniają coraz bardziej swoją pozycję na europejskim rynku motoryzacyjnym.

Koreańczycy rosną w siłę

Przez wiele lat producenci samochodów pochodzący z Dalekiego Wschodu prezentowali w Europie samochody, które docelowo zaprojektowane były na ich rodzime tereny. Z tego powodu ich powodzenie było bardzo ograniczone. Dla europejskiego konsumenta nawet bardzo atrakcyjne ceny samochodów nie dały rady zrekompensować niedociągnięć w jakości, a także przestarzałego designu.

Jednakże w ostatnich latach wschodnie koncerny pracowały ciężko, aby w efekcie produkować bardzo atrakcyjne produkty o wysokiej jakości, które przypadną do gustu europejskiej klienteli. Sprzedaż samochodów produkcji koreańskiej podniosła się w przeciągu ostatniego roku o ponad pięć procent, zachowując od początku XXI wieku nieustanny wzrost.

Martin Verreli, dyrektor ds. analiz rynkowych Eurotax Glass`s twierdzi, że połączenie bogatej specyfikacji wraz z wysoką jakością oraz wyglądem przyciągającym 'oko' europejskiego klienta sprawiło, że koreańskie samochody są coraz bardziej atrakcyjne. Poza tym na ich korzyść wpływają konkurencyjne ceny, dzięki niższym kosztom produkcji na Wschodzie, które nie są tak wysokie jak w Europie. Wobec tego ugruntowane na europejskim lądzie marki mogą zaczynać odczuwać narastające napięcie z powodu azjatyckiej konkurencji.

Niektórym modelom takim jak Kia Sorento lub Hyundai Sonata udało się odnieść prawdziwy sukces w walce z markami, które posiadały już wyrobioną renomę. Na rynku samochodów używanych popyt na te samochody wciąż wzrasta, co pozytywnie wpływa na ich wartość. Jeżeli Korea będzie nadal produkować samochody w cenach bardzo konkurencyjnych dla europejskich marek, można się spodziewać, iż za kilka lat większość segmentów radykalnie zmieni liderów.

Czytaj także:

Hyundai buduje w Czechach (2006-08-17)

Cee'd pozostaje (2006-08-16)

Luksus po koreańsku (2006-08-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Kia EurotaxGlass`s

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~Peja 2007-08-27

Nie zgodzę się z przedmówcami. Wiem że koreańskie mocno odstają od japońskich, amerykańskich i europejskich, ale nie są to też najgorsze auta na świecei, jak niektórzy tu piszą. Napewno gorsze są chińskie, rosyjskie czy indyjskie, a nawet niektóre europejskie !!! Przykładowo dacia, czy pojazdy z węgier, rumunii i turcji! Ja bym nie kupił koreańskiego samochodu bo faktycznie są zbyt drogie jak na to co oferują, ale też nie neguje ich poprawy renomy, jakości, czy nawet wyglądu. Koreańczycy dopiero się uczą projektować i wytwarzać samochody, uczą się może na błedach, ale pamietacie jak wyglądały pierwsze japońskie pojazdy 50 lat temu ??! Korea może nas zaskoczyć już za jakieś 20-25 lat. Peja (Wrocław).

~Józef 2007-08-27

Wiecie KIA, czy Hjundai czy Chevrolet - jeden syf !!! Tandeta z Azji jest dość tania (tzn. z Chin, Indii, Tajwanu), ale już z Korei jest to bardzo droga tandeta. Dopłacacie pare tysięcy złotych i zamiast Rio/Getza/Accenta/Aveo macie Fabie (nr.1 w Polsce !), zamiast Ceeda/i30/Lacetti macie Octavie Tour (kompakt z technologią VW !). I gdzie z tym szmelcem do Polski ??! Skoda kładzie na łopatki ten koreański plastik.

~Wer 2007-08-26

Koreański plastik

~LOL 2007-08-26

LOL

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.