mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańska Ukraina

Koreańska Ukraina

Na Ukrainie rozpoczął się montaż samochodów koreańskich producentów Hyundai i Kia. Nowe modele tych marek będą składane w fabryce LuAZ (Lutsky Avtomobilny Zavod), która należy do Avtomobilnaya Grupa Bogdan.

Koreańska Ukraina

W ukraińskiej fabryce poza koreańskimi autami budowane są także modele Łady przy których wykorzystuje się podzespoły pochodzące z OAO AvtoVAZ. Do 28 tys. rosyjskich samochodów, które mają zostać wyprodukowane do końca roku dołączy 2 tys. egzemplarzy Hyundaia i Kia. Większość z nich, bo 1,5 tys. to samochody marki Kia.

Fabryka naszych wschodnich sąsiadów rośnie w siłę. Świadczyć o tym może wzrost produkcji z lat wcześniejszych. W 2004 r. z taśm zjechało łącznie ponad 21 900 Ład, aż o 102,3% więcej niż w roku 2003.

Również produkcja koreańskich marek będzie systematycznie się zwiększać, głównie dzięki temu, iż auta wyprodukowane na Ukrainie są tańsze od pojazdów importowanych - modele Hyundaia o 5%, a Kia aż o 10%. Jak mówi - Oleg Svinarchuk, szef grupy Bogdan. "Plany produkcyjne na rok 2006 zakładają montaż łącznie 8,7 tys. aut koreańskich producentów.

W takiej sytuacji fabryka LuAZ staje się coraz poważniejszym konkurentem na ukraińskim rynku produkcyjnym dla wykupionego niedawno przez AvtoZAZ polskiego FSO S.A. Przypomnijmy, że na Ukrainę trafia około 90% wszystkich wyprodukowanych w fabryce na Żeraniu samochodów.

Czytaj także:

FSO - kierunek wschód 2005-11-22

Rosyjski rynek kusi producentów 2005-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.