mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańska Ukraina

Koreańska Ukraina

Na Ukrainie rozpoczął się montaż samochodów koreańskich producentów Hyundai i Kia. Nowe modele tych marek będą składane w fabryce LuAZ (Lutsky Avtomobilny Zavod), która należy do Avtomobilnaya Grupa Bogdan.

Koreańska Ukraina

W ukraińskiej fabryce poza koreańskimi autami budowane są także modele Łady przy których wykorzystuje się podzespoły pochodzące z OAO AvtoVAZ. Do 28 tys. rosyjskich samochodów, które mają zostać wyprodukowane do końca roku dołączy 2 tys. egzemplarzy Hyundaia i Kia. Większość z nich, bo 1,5 tys. to samochody marki Kia.

Fabryka naszych wschodnich sąsiadów rośnie w siłę. Świadczyć o tym może wzrost produkcji z lat wcześniejszych. W 2004 r. z taśm zjechało łącznie ponad 21 900 Ład, aż o 102,3% więcej niż w roku 2003.

Również produkcja koreańskich marek będzie systematycznie się zwiększać, głównie dzięki temu, iż auta wyprodukowane na Ukrainie są tańsze od pojazdów importowanych - modele Hyundaia o 5%, a Kia aż o 10%. Jak mówi - Oleg Svinarchuk, szef grupy Bogdan. "Plany produkcyjne na rok 2006 zakładają montaż łącznie 8,7 tys. aut koreańskich producentów.

W takiej sytuacji fabryka LuAZ staje się coraz poważniejszym konkurentem na ukraińskim rynku produkcyjnym dla wykupionego niedawno przez AvtoZAZ polskiego FSO S.A. Przypomnijmy, że na Ukrainę trafia około 90% wszystkich wyprodukowanych w fabryce na Żeraniu samochodów.

Czytaj także:

FSO - kierunek wschód 2005-11-22

Rosyjski rynek kusi producentów 2005-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.