mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreański Mando wchodzi do Polski

Koreański Mando wchodzi do Polski

Pierwsza w Polsce filia koreańskiej firmy Mando Corporation Poland Sp. z o.o. powstanie na terenie podstefy Wałbrzych Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mando Corporation to  duży inwestor z branży motoryzacyjnej. Dzięki inwestycji powstanie 300 nowych miejsc pracy.

Koreański Mando wchodzi do Polski
W wałbrzyskiej strefie, na 13-hektarowej działce tuż za Toyotą, wybuduje zakład, w którym będzie produkować części i akcesoria samochodowe, m.in. układy hamulcowe, systemy kontroli trakcji i amortyzatory. Odbiorcami produktów Mando są najbardziej znani producenci aut, m.in. Volkswagen, GM i BMW.

Fabryka Mando będzie pierwszą tak dużą inwestycją tej koreańskiej firmy w naszej części Europy.
Holding ma już zakłady produkcyjne m.in. w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji, Chinach i Korei Południowej. Na całym świecie zatrudnia prawie osiem tysięcy pracowników. W Europie ma jedynie niewielką fabrykę w Turcji i oddziały w Niemczech i Szwecji. MANDO rozważało też inne lokalizacje, w Czechach albo na Słowacji. Ostatecznie jednak Koreańczycy postawili na Wałbrzych.

Prace budowlane rozpoczną się w tym roku. Budynki mają być gotowe w połowie przyszłego roku, produkcja ruszy z początkiem 2013 r.Do końca 2015 roku w fabryce w Wałbrzychu znajdzie zatrudnienie około 300 osób.

Nabór pracowników właściwie już się rozpoczął. W tym roku zatrudnionych zostanie około 10 osób, do księgowości i kadr, a także inżynierów do spraw jakości. W następnych latach Mando zatrudni głównie operatorów maszyn i pracowników do działu montażu. Rekrutacja zacznie się już na początku przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Jubileuszowy Golf GTI na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~AK 2011-07-30

nie jeden się zachwyca betą za pół bańki, a ja całe życie powtarzam, że to shit ze wschodu. no ale ja nie mam racji i się nie znam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.