mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreański Mando wchodzi do Polski

Koreański Mando wchodzi do Polski

Pierwsza w Polsce filia koreańskiej firmy Mando Corporation Poland Sp. z o.o. powstanie na terenie podstefy Wałbrzych Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mando Corporation to  duży inwestor z branży motoryzacyjnej. Dzięki inwestycji powstanie 300 nowych miejsc pracy.

Koreański Mando wchodzi do Polski
W wałbrzyskiej strefie, na 13-hektarowej działce tuż za Toyotą, wybuduje zakład, w którym będzie produkować części i akcesoria samochodowe, m.in. układy hamulcowe, systemy kontroli trakcji i amortyzatory. Odbiorcami produktów Mando są najbardziej znani producenci aut, m.in. Volkswagen, GM i BMW.

Fabryka Mando będzie pierwszą tak dużą inwestycją tej koreańskiej firmy w naszej części Europy.
Holding ma już zakłady produkcyjne m.in. w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji, Chinach i Korei Południowej. Na całym świecie zatrudnia prawie osiem tysięcy pracowników. W Europie ma jedynie niewielką fabrykę w Turcji i oddziały w Niemczech i Szwecji. MANDO rozważało też inne lokalizacje, w Czechach albo na Słowacji. Ostatecznie jednak Koreańczycy postawili na Wałbrzych.

Prace budowlane rozpoczną się w tym roku. Budynki mają być gotowe w połowie przyszłego roku, produkcja ruszy z początkiem 2013 r.Do końca 2015 roku w fabryce w Wałbrzychu znajdzie zatrudnienie około 300 osób.

Nabór pracowników właściwie już się rozpoczął. W tym roku zatrudnionych zostanie około 10 osób, do księgowości i kadr, a także inżynierów do spraw jakości. W następnych latach Mando zatrudni głównie operatorów maszyn i pracowników do działu montażu. Rekrutacja zacznie się już na początku przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~AK 2011-07-30

nie jeden się zachwyca betą za pół bańki, a ja całe życie powtarzam, że to shit ze wschodu. no ale ja nie mam racji i się nie znam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.