mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreański konkurent Lexusa

Koreański konkurent Lexusa

Wielka nadzieja koreańskiego producenta samochodów, model zasilany silnikiem V8 z napędem przekazywanym na tylną oś, bazowany na studium koncepcyjnym Genesis został przyłapany bez kamuflażu w macierzystym kraju.

Koreański konkurent Lexusa

Okazało się, że samochód został potraktowany przez designerów bardziej konserwatywnie. W wersji produkcyjnej zrezygnowano z odważnych i smukłych linii, które było można zobaczyć na zdjęciach konceptu. Jednak pomimo tych zmian model nadal wygląda bardzo atrakcyjne i świeżo.

Sądząc po pierwszych zdjęciach konstruktorzy wzorowali się podczas projektowania na dwóch konkurencyjnych modelach. Z profilu samochód do złudzenia przypomina BMW Serii 5. Natomiast przód oraz tył wskazuje, że inspiracją był Lexus LS. Jak dotąd nie pojawiły się zdjęcia wnętrza. Jeżeli jednak konstruktorzy "uspokoili" środek podobnie jak wygląd zewnętrzny to nie będzie to nic nadzwyczajnego. Według nieoficjalnych doniesień osoby oczekujące wiele zmian mogą poczuć się zawiedzione.

Wersja produkcyjna modelu Genesis będzie pierwszym samochodem koreańskiego producenta, który uderzy w segment premium. Wyposażony w ośmiocylindrowy silnik i klasyczny napęd, przy cenie nie przekraczającej 100 tysięcy złotych będzie niezłą alternatywą dla modeli BMW, Mercedes, Audi, Cadillac, Lexus czy Jaguar. Póki co niewiadomo jeszcze na jakich rynkach pojawi się ten model.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai

Podobne wiadomości:

Na golasa

auto motor i sport 0000-00-00

Na swój sposób są jak 911 Turbo. Niczego nie udają, a to i owo poświęcają, by porządnie robić coś. Różnica polega tylko na tym, że zarówno Hyundai Getz 1.1, jak i Chevrolet Aveo 1.2 zamiast osiągów za wszelką cenę - oferują kawał samochodu za cenę osiągów.

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~wir 2007-12-06

Jesli chodzi o cenę Sonaty to zaczyna się od 68900 (bez promocji 78900std) więc jakby ta cena aż tak bardzo nie była odległa. Zwróciłbym uwagę od jakiego silnika i jakiego wyposażenia będą startować. Jeśli dadza jeszcze 5 lat gwarancji, sukces murowany. Na innych stronach czytałem o dieslu 3.0 240KM. Zghadzam sie z t, podobieństwo do "gwiazd" mile widziane.

~kik 2007-11-20

To już nie pierwsza próba wchodzenia w ten segment. Ciekawe czy tym razem się uda? Na razie może w USA i Azji. Poza tym z tą ceną "100 tysięcy złotych" to chyba jakaś pomyłka, bo Sonata jest droższa, nie mówiąc już o Grandeur.

~t 2007-11-20

powoli... Już wole żeby był podobny do BMW i LExusa niż był oryginalnie brzydki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.