mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańskie Mando zatrudni 300 osób

Koreańskie Mando zatrudni 300 osób

Fabryka Mando Corporation zlokalizowana na 13-hektarowej działce w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Wałbrzychu to największa fabryka koncernu poza granicami Korei. Firma zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych. Produkty Mando znajdują się w pojazdach takich marek jak General Motors, Renault, Opel, Saab, BMW czy Ford. W ciągu trzech lat w nowej fabryce w Wałbrzychu zatrudnionych zostanie 300 osób.

Koreańskie Mando zatrudni 300 osób
Głównym wyzwaniem, jaki stanął przed działem HR firmy Mando, okazało się znalezienie oprogramowania, które pozwoli jej na obsługę kadrowo-płacową nowo zatrudnianych pracowników. Z uwagi na to, że zatrudnienie będzie przebiegało dwuetapowo: w pierwszej kolejności zatrudniani będą pracownicy biurowi, a dopiero w późniejszym etapie na stanowiska produkcyjne, program musiał brać pod uwagę indywidualne kryteria kultury organizacyjnej firmy Mando, a jednocześnie być zgodny z przepisami obowiązującymi w Polsce. Firma wybrała oprogramowanie firmy Comarch ERP Optima.

Mando Corporation zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych, między innymi układów hamulcowych, systemów kontroli trakcji oraz amortyzatorów. Wałbrzyska fabryka Mando będzie pierwszą tak dużą inwestycją koreańskiej firmy w tej części Europy. Holding ma zakłady produkcyjne między innymi w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji, Chinach i Korei Południowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.