Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańskie limuzyny Renault

Koreańskie limuzyny Renault

Produkowane przez zależną od Renault firmę Samsung najnowszej generacji modele SM5 oraz SM7 być może trafią do Europy. Jednak ze znaczkiem francuskiej marki na masce.

Koreańskie limuzyny Renault

Luksusowe sedany marki Samsung są sprzedawane obecnie wyłącznie na kontynencie azjatyckim. Przy produkcji wykorzystywana jest technologia zapożyczona od firmy Nissan, również blisko spokrewnionej z Renault. Choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, to już mówi się o roku 2009, jako momencie wprowadzenia do sprzedaży w Europie auta powstałego w oparciu o SM5. Większy SM7 również może zawitać do Europy, jednak w nieco późniejszym czasie.

Oba modele nowej generacji będą już wykorzystywać do produkcji platformę stworzoną przez Renault. Auta przeznaczone na Stary Kontynent będą posiadać, poza innym logo, także przerobiony przód, który ma być charakterystyczny dla aut francuskiej marki.

Nie wiadomo, jak nowe modele wpasują się w gamę Renault. Czy uzupełnią ofertę, czy też może zastąpią niektóre modele, jak choćby Vel Satis.

W przeciągu dwóch lat w zakładach Samsunga rozpocznie się także produkcja terenowego auta średniej wielkości. Być może stanowić on będzie także podstawę do tego typu auta marki Renault.

Zobacz więcej o samochodach marki Renault

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj