mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kormoran dla Hołowczyca

Kormoran dla Hołowczyca

Zwycięstwo Krzysztofa Hołowczyca w kolejnej eliminacji RSMP.

Krzysztof Hołowczyc nie dał rywalom żadnych szans podczas Rajdu Kormoran kolejnej eliminacji RSMP. Na dobrze znanych olsztyńskich szutrach, Hołek był poza zasięgiem rywali. A więc był to udany rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Januszem Kuligiem. Dla tysięcy kibiców największą gratką okazał się prolog rozegrany w czwartek na stadionie OSiR. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować przed olsztyńską publicznością. Wspaniałe poślizgi Hołowczyca i bączki Kuzaja, to było to na co wszyscy czekali... i zapowiadało to zacięta walkę na trasie rajdu. Pierwszy dzień rajdu przebiegał pod dyktando Hołowczyca, który wygrał sześć z ośmiu odcinków specjalnych. Wyraźnie zaspał na starcie rajdu Kuzaj, a Kulig starał się nawiązywać walkę z Hołowczycem. O czwarte miejsce zaciętą walkę prowadził Kuchar ze Sztuką (niestety kolejnego dnia Seat Łukasza Sztuki zapalił się i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji). W grupie N walczyli Dytko, Bębenek i Turski, chociaż tym razem ten ostatni był najszybszy. Słabo natomiast wypadł powracający na trasy rajdowe Paweł Przybylski jadący samochodem Hyundai Accent WRC. Ostatnie cztery odcinki specjalne rozegrane w sobotę spokojnie kontrolował Hołowczyc nie dając się wyprzedzić rywalom w klasyfikacji generalnej rajdu.

Po Kormoranie w klasyfikacji generalnej dalej jest wszystko możliwe w układzie „wielkiej trójki”. Następna eliminacja RSMP dopiero we wrześniu – Rajd Wisły.

1. Hołowczyc Peugeot 206 WRC 1:39:10.8

2. Kulig Ford Focus WRC +00:30.4

3. Kuzaj Toyota Corolla WRC +00:51.4

4. Kuchar Toyota Corolla WRC +03:29.2

5. Turski Mitsubishi Lancer Evo VI +06:34.2

6. Dytko Mitsubishi Lancer Evo VI +07:02.8

7. Bębenek Mitsubishi Lancer Evo VI +08:00.7

8. Przybylski Hyundai Accent WRC +08:05.2

9. Frycz Mitsubishi Lancer Evo V +08:59.9

10. Uliarczyk Mitsubishi Lancer Evo VI +11:02.0

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.