mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Korzystne zmiany dla inwestorów

Korzystne zmiany dla inwestorów

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych Obszar specjalnych stref ekonomicznych zostanie powiększony do 12 tys. ha. Umożliwi to przyspieszenie i uproszczenie realizacji inwestycji ważnych dla rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Dzięki tej zmianie inwestorzy strategiczni będą mogli korzystać z mechanizmów wsparcia stosowanych w strefach, w tym ze sprzedaży gruntów po cenach preferencyjnych. Możliwe stanie się nieodpłatne przekazywanie mienia z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych spółkom zarządzającym specjalnymi strefami ekonomicznymi na cele inwestycyjne. Zwiększą się również możliwości wykorzystania środków z Funduszu Strefowego na wsparcie nowych inwestycji.

Zgodnie z proponowaną nowelizacją, ministrowi gospodarki zostaną przekazane uprawnienia właścicielskie w stosunku do spółek zarządzających strefami. Zmiany w innych ustawach posłużą uproszczeniu procedur związanych z realizacją inwestycji i uatrakcyjnieniu oferty stref.

Przeczytaj także:

Dobre prognozy dla gospodarki (2006-02-01)

Atrakcyjność inwestycyjna Polski (2005-12-21)

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

Aktualności 2014-03-19

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych pracowników

Pracodawcy szukają wykwalifikowanych...

Aktualności 2014-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?