mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Korzystne zmiany dla inwestorów

Korzystne zmiany dla inwestorów

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych Obszar specjalnych stref ekonomicznych zostanie powiększony do 12 tys. ha. Umożliwi to przyspieszenie i uproszczenie realizacji inwestycji ważnych dla rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Dzięki tej zmianie inwestorzy strategiczni będą mogli korzystać z mechanizmów wsparcia stosowanych w strefach, w tym ze sprzedaży gruntów po cenach preferencyjnych. Możliwe stanie się nieodpłatne przekazywanie mienia z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych spółkom zarządzającym specjalnymi strefami ekonomicznymi na cele inwestycyjne. Zwiększą się również możliwości wykorzystania środków z Funduszu Strefowego na wsparcie nowych inwestycji.

Zgodnie z proponowaną nowelizacją, ministrowi gospodarki zostaną przekazane uprawnienia właścicielskie w stosunku do spółek zarządzających strefami. Zmiany w innych ustawach posłużą uproszczeniu procedur związanych z realizacją inwestycji i uatrakcyjnieniu oferty stref.

Przeczytaj także:

Dobre prognozy dla gospodarki (2006-02-01)

Atrakcyjność inwestycyjna Polski (2005-12-21)

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

PAIiIZ: 34 projekty inwestycyjne motobranży

Aktualności 2014-03-19

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.