mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Korzystne zmiany w strefach ekonomicznych

Korzystne zmiany w strefach ekonomicznych

O tym jak ważne są specjalne strefy ekonomiczne nikogo nie trzeba przekonywać. Inwestorzy chętnie lokują w nich kolejne projekty. Aby jednak można było w pełni wykorzystać ich potencjał, niezbędne są zmiany. W związku z tym Rząd wydał nowe rozporządzenia.

Korzystne zmiany w strefach ekonomicznych
Wiele firm inwestujących w naszym kraju w produkcję, szczególnie w branży motoryzacyjnej, lokuje swoje projekty w specjalnych strefach ekonomicznych. Ta forma inwestycji jest atrakcyjna zarówno dla tych firm, jak również korzystna i bezpieczna dla budżetu państwa. Dlatego też w związku ze sporym zainteresowaniem strefami, konieczne są zmiany. Już w czerwcu bieżącego roku została podpisana nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Dzięki nowym przepisom, dotychczasowy limit obszaru stref zwiększył się z 12 do 20 tys. ha. Rozwiązało to największy problem, czyli kurczące się zasoby gruntów pod nowe inwestycje.

To jednak nie jedyna zmiana, korzystna z perspektywy potencjalnych i już działających w strefach przedsiębiorców. Według wcześniejszych ustaleń, specjalne strefy ekonomiczne miały działać tylko do końca 2017 roku. Obecna perspektywa czasu funkcjonowania stref, dla zagranicznych firm realizujących inwestycje wymagające sporych wydatków, w branżach o stosunkowo niskiej rentowności (m.in. motoryzacja), nie stanowi już wystarczającej zachęty do lokowania swoich projektów w Polsce, ponieważ do końca 2017 r. przedsiębiorcy nie zdążą skorzystać z pomocy publicznej, czyli zwolnień podatkowych. Dlatego Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie, w którym działalność stref została wydłużona do końca 2020 roku.

Ponadto jednakowe dla wszystkich stref będą zasady i warunki udzielania pomocy publicznej. Co ważne, został rozszerzony katalog usług, na które można wydawać zezwolenia. Pojawią się także nowe możliwość włączania do stref gruntów prywatnych.

Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando