mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kościuszko: "To było dobre przetarcie"

Kościuszko: "To było dobre przetarcie"

Jadący samochodem Suzuki Swift S1600 Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zajęli drugie miejsce w klasyfikacji JWRC w zakończonym w niedzielę Rajdzie Cypru, III eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.  W klasyfikacji generalnej jedyna polska załoga w RSMŚ uplasowała się na 17. miejscu.

Kościuszko:
„Z pewnością jest to dla nas udany początek mistrzostw, to było dobre ‘przetarcie’ przed kolejnymi startami. Pozostaje oczywiście niedosyt, bo pierwszego dnia rajdu, na afaltowej trasie, mieliśmy pecha i straciliśmy sporo czasu. W sobotę i niedzielę, na szutrowych odcinkach pojechaliśmy dużo szybciej i dzięki temu wygraliśmy siedem z czternastu oesów cypryjskiej imprezy” – powiedział Michał Kościuszko tuż po swoim pierwszym tegorocznym starcie. „Nasz plan na ten sezon to walka o tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów. Będziemy ciężko pracować, żeby osiągnąć ten cel” – dodał.

Niedzielna rywalizacja odbywała się na trzech odcinkach specjalnych o łącznej dłuości nieco ponad 82 km. W połowie pierwszego oesu Polak miał kłopoty ze wspomaganiem, które ostateczne przestało działać. „W zdalnym serwisie udało się częściowo naprawić awarię, ale na ostatnim odcinku wspomaganie znów działało tylko połowicznie. Mimo tych kłopotów wygraliśmy dziś dwa z trzech oesów” – powiedział Kościuszko.

W JWRC zwyciężył Czech Martin Prokop (Citroen C2 S1600), zajmując 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kościuszko stracił 1 min. i 36,8 s. do rywala. Trzeci junior uczestniczący w Rajdzie Cypru, Niemiec Aaron Burkart zajął (Suzuki SWIFT S1600) 21. miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 19 min. i 48,9 s. do Czecha. Po dwóch rundach, w mistrzostwach świata juniorów prowadzi Prokop (18) przed Burkartem (16), Kościuszką (8), Bertolottim (6), Bonato (5), Abbringiem (4) i Griottim (3).

Rajd Cypru 2009, klasyfikacja JWRC:
1. Martin Prokop (CZ) - Citroen C2
2. Michał Kościuszko (PL) - Suzuki Swift +1.36,8
3. Aaron Burkart (D) - Suzuki Swift +19.48,9

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Swift Swift Swift sport JWRC

Podobne wiadomości:

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i...

Aktualności 2017-08-11

Nowy Swift – pierwsze zdjęcia!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.