mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kościuszko będzie promował Kraków

Kościuszko będzie promował Kraków

Rajdowy Wicemistrz Świata JWRC 2009 Michał Kościuszko został oficjalnie ambasadorem miasta Kraków. W ramach projektu „Kraków – miasto mistrzów” promującego stolicę Małopolski, kierowca będzie reprezentował swoje rodzinne miasto poza granicami kraju.

Kościuszko będzie promował Kraków
Michał Kościuszko został zaproszony przez władze Krakowa do udziału w projekcie, którego celem jest promocja stolicy Małopolski. Władze liczą, że wraz z młodym rajdowcem zbudują i umocnią wizerunek Krakowa jako miasta otwartego, aktywnego i dynamicznego. Michał Kościuszko w roli ambasadora Krakowa będzie nie tylko promował Kraków poza granicami Polski, ale również uczestniczył w wydarzeniach lokalnych.

Współpraca między sportowcem a miastem będzie polegała także na umieszczeniu logotypu Krakowa na samochodzie Ford Fiesta S2000, którym Michał startuje w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC oraz na kombinezonie. Po raz pierwszy logotyp Krakowa na samochodzie będzie prezentowany już w trakcie Rajdu Jordanii w dniach 1-3 kwietnia br.

„Zależy nam na tym, aby Kraków był postrzegany jako miasto otwarte, aktywne i dynamiczne, miasto ludzi młodych - temu właśnie ma służyć projekt "Kraków – miasto mistrzów" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

 „Jestem dumny, że mogę reprezentować Kraków na arenie międzynarodowej. Jest to moje rodzinne miasto, z którego wyjeżdżam i zawsze wracam po każdym starcie w Mistrzostwach Świata. Cieszę się, że jako pierwszy sportowiec będę promował to magiczne miasto w ramach programu „Kraków – miasto mistrzów. ” – powiedział Michał Kościuszko.

W 2010 roku Michał Kościuszko jako kierowca zespołu Dynamic World Rally Team startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w dwóch pełnych cyklach SWRC i WRC Cup samochodem Ford Fiesta S2000. Zespół ma już za sobą udział w Rajdzie Meksyku, gdzie zajął 3.miejsce, zaś w roku bieżącym wystartuje jeszcze w rajdach Jordanii (1-3 kwietnia), Portugalii (28-30 maja), Finlandii (29-31 lipca), Niemiec (20-22 sierpnia), Francji (1-3 października) i Wielkiej Brytanii (12-14 listopada).
Tematy w artykule: Kraków WRC Michał Kościuszko

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Fiat zmobilizował Światowe Dni Młodzieży

Fiat zmobilizował Światowe Dni Młodzieży

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii
Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii
Jedną z najciekawszych premier podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie było trzecie wcielenie japońskiego hot-hatcha. Nowa odsłona Suzuki Swift już niebawem pojawi się w europejskich salonach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic