Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kościuszko i Baran przed Rajdem Rzeszowskim

Kościuszko i Baran przed Rajdem Rzeszowskim

Załoga Suzuki Shell Helix - Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartuje w 15. Rajdzie Rzeszowskim - Matador, który rozpocznie się 3 sierpnia br. prologiem na trasie zamkowej. W 5. eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Michał Kościuszko i Jarek Baran wystartują samochodem Suzuki Swift z 4. numerem startowym.

Kościuszko i Baran przed Rajdem Rzeszowskim

„W zeszłym roku po raz pierwszy znaleźliśmy się na pudle w klasyfikacji generalnej. Teraz również chcielibyśmy powalczyć o jak najwyższe miejsce w generalce, jednak deszczowa pogoda może nam to zdecydowanie utrudnić. W drugim dniu zapoznania z trasą spadł deszcz i na drodze pozostało bardzo dużo błota. Takie warunki z bardzo śliską i brudną nawierzchnią zdecydowanie nie dają szans samochodom przednionapędowym. Jeżeli utrzyma się deszczowa pogoda będziemy musieli skupić się tylko na rywalizacji w klasyfikacji S1600 pamiętając o towarzyszących nam ograniczeniach. Tym samym samochodem – Suzuki Swiftem wystartujemy w dwóch kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Świata – Rajdzie Niemiec w kolejnym tygodniu i Rajdzie Finlandii dwa tygodnie później.”- powiedział Michał Kościuszko.

Trasa rajdu liczy 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 195,27 kilometrów oesowych. Na liście zgłoszeń znajdują się 42 załogi, w tym 3 w klasie S1600.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.