mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kosciuszko nauczy Cię jeździć

Kosciuszko nauczy Cię jeździć

10 grudnia br. Michał Kościuszko, tegoroczny Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji PWRC poprowadzi Akademię Bezpiecznej Jazdy. W ramach imprezy organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa, pod okiem Michała będzie można poćwiczyć manewry takie, jak skuteczne hamowanie na śliskiej powierzchni, wyjście z poślizgu czy bezpieczne omijanie niespodziewanej przeszkody na drodze.

Kosciuszko nauczy Cię jeździć
Akademia rozpocznie się od krótkiego pokazu umiejętności kierowcy. Następnie uczestnicy zajęć przejdą kurs bezpiecznej jazdy pod okiem mistrza i instruktorów ze Szkoły Jazdy Michała Kościuszko. Kursanci spróbują swoich sił w prostych manewrach takich, jak jazda slalomem dwójkowym, praca gazem, omijanie niespodziewanej przeszkody przy małych prędkościach i hamowanie awaryjne z ABS na macie poślizgowej. W planie znalazł się również instruktaż z zakresu utrzymywania właściwe  pozycji w czasie jazdy, czyli prawidłowego ułożenia rąk i operowania kierownicą. Uczestników zajęć wyłoni konkurs, który rozegrany zostanie na stronie www.kraków.pl.

Podczas imprezy pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzi Maltańska Służba Medyczna, a Miejska Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zaprezentuje specjalistyczny sprzęt ratowniczy używany do niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych. Będzie również okazja, by zapytać policyjnych ekspertów o zmiany w przepisach ruchu drogowego.

Michał Kościuszko, tegoroczny Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji PWRC oraz Wicemistrz Świata 2009 w stawce JWRC reprezentuje Kraków w ramach programu „Kraków – Miasto Mistrzów”. Od kilku lat prowadzi także Szkołę Jazdy, na której terenie odbędzie się Akademia Bezpiecznej Jazdy.

Podobne wiadomości:

Hyundaie i20 w warszawskich szkołach jazdy

Hyundaie i20 w warszawskich szkołach jazdy

Aktualności 2015-06-25

Dzieki tej szkole będziesz lepszym kierowcą!

Dzieki tej szkole będziesz lepszym kierowcą!

Aktualności 2014-09-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.