mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradli Toyoty i wpadli

Kradli Toyoty i wpadli

Policjanci z Łodzi oraz Sieradza rozbili grupę przestępczą, specjalizującą się w kradzieży samochodów. Co ciekawe, kradli oni tylko Toyoty Corolle Verso. W sumie ich łupem padło co najmniej 40 aut.

Kradli Toyoty i wpadli
Choć rozpracowywanie gangu trwało od kilku miesięcy, to zatrzymania miały miejsce w ubiegłym tygodniu. W miniony piątek o godzinie 4.40 nad ranem w miejscowości Tuszyn (powiat łódzki wschodni) kilka nieoznakowanych radiowozów policyjnych zablokowało drogę jadącemu od strony Częstochowy Oplowi Vectra i Toyocie Verso. Policjanci wiedzieli, że Toyota została tej nocy skradziona w Opolu, a Opel ją tylko pilotował. Pomimo podjętej przez obu kierowców próby ucieczki, po kilku chwilach zostali zatrzymani.

Zatrzymanie dwóch łodzian w wieku 23 i 27 lat było możliwe dzięki kilkumiesięcznej pracy sieradzkich i łódzkich policjantów. Od początku roku na terenie województwa łódzkiego zanotowano wzrost kradzieży samochodów Toyota Corolla Verso. Kilka takich samochodów skradziono także z terenu powiatu sieradzkiego, dlatego sieradzcy i łódzcy kryminalni zaczęli drobiazgowo sprawdzać każdą otrzymaną informację i łączyć w całość wszystkie napływające sygnały.

Policjanci ustalili, że kradzieży dokonuje kilkuosobowa grupa przestępcza, której trzon stanowili mieszkańcy Łodzi. Grupa ta wyspecjalizowała się w kradzieżach samochodów konkretnego modelu. Funkcjonariusze ustalili, że rozpracowywana grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt tego typu przestępstw. Po zatrzymaniu dwóch członków grupy, 24 sierpnia rano zatrzymano kolejnego członka grupy, 37-letniego mieszkańca Łodzi. Następnego dnia cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, których dokonała w okresie ostatnich kilku miesięcy.

Wiedza operacyjna sieradzkich i łódzkich stróżów prawa pozwoliła na wytypowanie i ustalenie dwóch "dziupli", do których trafiały skradzione pojazdy. 25 sierpnia do gospodarstw znajdujących się na terenie powiatu skierniewickiego i łowickiego przyjechali policjanci. W trakcie przeszukania zabudowań znaleziono kilka tysięcy części pochodzących ze skradzionych samochodów. Były tam między innymi kompletne silniki, skrzynie biegów, szyby, fotele, części karoserii, radioodtwarzacze i wiązki przewodów elektrycznych. Ponadto odzyskano w całości dwie Toyoty oraz przedmioty, które byli właściciele trzymali w skradzionych samochodach, między innymi sprzęt wędkarski, foteliki dziecięce, a także CB-radia oraz anteny. W czasie przeszukania znaleziono w piecu kilka częściowo spalonych tablic rejestracyjnych od skradzionych wcześniej Toyot.

Na terenie tych gospodarstw zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 34 i 54 lat, którzy zajmowali się demontażem skradzionych pojazdów. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa.

Z policyjnych ustaleń wynika, że praktycznie wszystkie skradzione samochody w ciągu dwóch dni od momentu kradzieży były rozbierane na części, które następnie trafiały na giełdy samochodowe. Wstępnie można stwierdzić, że grupa ta w okresie kilku ostatnich miesięcy dokonała kradzieży co najmniej 40 Toyot o wartości około 1,2 mln złotych. Tymczasowo aresztowanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś paserom do 5 lat pozbawienia wolności. Nadal w sprawie trwają czynności śledcze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~żabka 2013-08-29

z łodzi to pewno kibole widzewa, po nich mozna seie wszytskiego spodziewac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.