mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradli luksusowe auta w całej Europie

Kradli luksusowe auta w całej Europie

Policjanci z Krakowa rozbili grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą luksusowych samochodów na terenie całej Unii Europejskiej, a następnie ich legalizacją i sprzedażą na terenie Polski.

Kradli luksusowe auta w całej Europie
Cały ten przestępczy proceder miała ułatwiać, działająca legalnie w Krakowie, firma, która pod płaszczykiem handlu używanymi samochodami, zajmowała się "upłynnianiem" aut kradzionych na Zachodzie.

Samochody były kradzione głównie z obszaru Niemiec, Szwecji oraz Austrii. Złodzieje wybierali głównie marki luksusowe. Na swoim koncie mieli m.in. Audi Q7, sportowe Audi R8 (warte ok. 520 tys. złotych), BMW X5, X6, Bentleye, które następnie przemycane były na teren Polski, a tu "legalizowane" (przebijane były numery, wyrabiano nowe dokumenty itp.).

Ze względu na wartość aut, przestępcy szukali zbytu wśród zamożnych obywateli (m.in. wśród biznesmenów, wybitnych specjalistów z różnych dziedzin czy ludzi ze świata sportu). Auta odsprzedawali za kwotę o 20-30 proc. mniejszą niż aktualna cena rynkowa. W sumie w ten sposób przez rok sprzedali co najmniej kilkanaście samochodów. Policjanci dotarli do 11 osób, które takie samochody kupiły. Skradzione wcześniej samochody zostały im odebrane i wrócą do prawowitych właścicieli.

Policjanci prowadzący sprawę szacują, że wartość kradzionych aut to minimum 2,5 mln złotych. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w przestępczym procederze – wszyscy usłyszeli już zarzuty paserstwa i poświadczania nieprawdy. Jeden z nich (36-latek z Krakowa, organizator całego procederu) został tymczasowo aresztowany. Pozostali dwaj mężczyźni (30-latek i 50-latek) pozostają pod policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze współpracują z policjantami krajów, z terenu których samochody były kradzione, gdyż prawdopodobnie w procederze uczestniczyli przebywający tam Polacy.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech