Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradli luksusowe auta w całej Europie

Kradli luksusowe auta w całej Europie

Policjanci z Krakowa rozbili grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą luksusowych samochodów na terenie całej Unii Europejskiej, a następnie ich legalizacją i sprzedażą na terenie Polski.

Kradli luksusowe auta w całej Europie
Cały ten przestępczy proceder miała ułatwiać, działająca legalnie w Krakowie, firma, która pod płaszczykiem handlu używanymi samochodami, zajmowała się "upłynnianiem" aut kradzionych na Zachodzie.

Samochody były kradzione głównie z obszaru Niemiec, Szwecji oraz Austrii. Złodzieje wybierali głównie marki luksusowe. Na swoim koncie mieli m.in. Audi Q7, sportowe Audi R8 (warte ok. 520 tys. złotych), BMW X5, X6, Bentleye, które następnie przemycane były na teren Polski, a tu "legalizowane" (przebijane były numery, wyrabiano nowe dokumenty itp.).

Ze względu na wartość aut, przestępcy szukali zbytu wśród zamożnych obywateli (m.in. wśród biznesmenów, wybitnych specjalistów z różnych dziedzin czy ludzi ze świata sportu). Auta odsprzedawali za kwotę o 20-30 proc. mniejszą niż aktualna cena rynkowa. W sumie w ten sposób przez rok sprzedali co najmniej kilkanaście samochodów. Policjanci dotarli do 11 osób, które takie samochody kupiły. Skradzione wcześniej samochody zostały im odebrane i wrócą do prawowitych właścicieli.

Policjanci prowadzący sprawę szacują, że wartość kradzionych aut to minimum 2,5 mln złotych. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w przestępczym procederze – wszyscy usłyszeli już zarzuty paserstwa i poświadczania nieprawdy. Jeden z nich (36-latek z Krakowa, organizator całego procederu) został tymczasowo aresztowany. Pozostali dwaj mężczyźni (30-latek i 50-latek) pozostają pod policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze współpracują z policjantami krajów, z terenu których samochody były kradzione, gdyż prawdopodobnie w procederze uczestniczyli przebywający tam Polacy.

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna marka Volkswagena w Chinach
Elektryczna marka Volkswagena w Chinach
Koncern z Wolfsburga przestawia priorytet w rozwoju na rzecz silników elektrycznych. Jednym z efektów tej decyzji są prace nad nową marką produkującą samochody elektryczne z przeznaczeniem na rynek chiński.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj