mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradli... maluchy

Kradli... maluchy

Kiedyś stanowiły większość na naszych drogach, dziś są z rzadka widziane, wywołując na twarzy mimowolny uśmiech. Fiat 126 p, bo to o nim mowa, stał się też obiektem polowań szajki złodziei z Głogowa.

Kradli... maluchy
Policjanci z Głogowa zatrzymali czterech 17-latków podejrzanych o udział w procederze włamań i kradzieży samochodów. Ich łupem padały jednak tylko Fiaty 126 p. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kradzieży czterech maluchów i usiłowania kradzieży jeszcze jednego Fiata 126, do którego włamali się dwa razy. Z pozostałej dwójki jeden usłyszał zarzut paserstwa, a drugi umyślnego niszczenia samochodu.

Na początku grudnia 2014 r. głogowscy policjanci otrzymali pierwsze zawiadomienie o kradzieży Fiata 126 p. Kolejne trzy zawiadomienia miały miejsce w grudniu i dotyczyły kradzieży jeszcze dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży jeszcze jednego. Wiekowe pojazdy były okradane, a niektóre skradzione, po zabraniu części, były porzucane. Ostatnia kradzież miała miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia 2015 r. Tym samochodem sprawcy jeździli do zatarcia silnika i porzucili go pod Głogowem. Pojazd został przez nich uszkodzony i zdewastowany.Sposób działania sprawców był prymitywny. Jak ustalili policjanci wydziału kryminalnego, podejrzani wyłamywali zamki i uszkadzali stacyjki pojazdów. Już po zatrzymaniu całej czwórki okazało się, że są uczniami jednej szkoły. Dwóch z nich wpadło na pomysł, aby kraść stare "małe fiaty", a następnie dokonywać ich demontażu. Części z pojazdów miały trafiać do kolegów. Tak było z fotelami z jednego ze skradzionych pojazdów. Ich nabywca, został również zatrzymany w tej sprawie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za paserstwo i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Flota policji w Dubaju

auto motor i sport 2015-02-11

Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz SLS AMG, Bugatti Veyron, Lexus RC-F, McLaren MP4-12C, Nissan GT-R, Ferrari FF, BMW M6, BMW M6 Gran Coupe, Aston Martin One-77, Bentley Continental GT, Mercedes-Benz G63 AMG, Shelby Mustang GT500 - takie auta znajdziecie nie w najnowszej grze "Need for Speed", ale w dubajskiej policji.

Komentuj:

miroslawmirek 2015-01-24

A może to jakaś zorganizowana grupa przestępcza 13 latków:)

~bernard 2015-01-14

gnojki pewno chchaiły się pobawić, a tu od razu nazywać ich szajką złodziei

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.