mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradli w całej Europie

Kradli w całej Europie

Policjanci z kaliskiej komendy wspólnie z policjantami z Konina zatrzymali sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej samochody. Jak ustalili policjanci, złodzieje skradli ponad 50 aut o wartości ponad półtora miliona złotych. Grupa działała od roku i kradła na terenie Europy głównie samochody produkcji francuskiej. Teraz jej członkom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kradli w całej Europie
Z ustaleń policjantów wynika, że grupa zajmująca się kradzieżami aut działała od roku i kradła głównie samochody produkcji francuskiej.

Jako pierwsi w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i funkcjonariuszy z Konina wpadli na gorącym uczynku kradzieży w Bielsku - Białej i Tychach trzej mężczyźni (29 – 35 lat), mieszkańcy Wielkopolski i województwa łódzkiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Po tej akcji policjanci przeszukali 18 miejsc na terenie Wielkopolski oraz województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie miały być przechowywane skradzione samochody. Podczas akcji, w której udział wzięło kilkudziesięciu policjantów operacyjnych oraz pododdział antyterrorystyczny, zatrzymano trzy osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg części ze skradzionych pojazdów i pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.
Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 38 do 52 lat. Usłyszeli oni zarzuty paserstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do chwili obecnej ustalono, że grupa dokonała kradzieży ponad 50 samochodów na terenie Słowacji, Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Szacuje się, że wartość skradzionego mienia przekracza półtora miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Tak się kradnie w Moskwie

auto motor i sport 0000-00-00

Ukradli Ci samochód? Zobacz, co zrobić

Ukradli Ci samochód? Zobacz, co zrobić

Aktualności 2015-02-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.