mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradzież na targach samochodowych w Detroit

Kradzież na targach samochodowych w Detroit

Jak wszyscy wiemy, trwają właśnie targi samochodowe North American International Auto Show w Detroit. Miał tam miejsce ciekawy incydent.

Kradzież na targach samochodowych w Detroit
Każda z większych firm samochodowych, które biorą udział w targach, przyjechała do Detroit z całym sztabem swoich najwyżej postawionych ludzi w hierarchii. Naturalnym jest fakt, że ci ludzie czymś poruszać się muszą, zatem firmy przywożą ze sobą nie tylko samochody wystawowe, ale także te, którymi jeżdzą pracownicy. BMW ma w Detroit całą serię luksusowych BMW Serii 7 na użytek swoich szefów.

BMW 750i xDrive (lub BMW 750iL xDrive, żadne media do końca nie wiedzą o którą wersję chodzi) o wartości około 100 tysięcy dolarów został skradziony sprzed hotelu Westin Book Cadillac, gdzie właśnie trwało załadowywanie samochodu na ciężarówkę, którą miał być przetransportowany z powrotem do New Jersey, skąd był wynajęty. Kierowca zatrzymał auto zaraz przed otworem przyczepy ciężarówki, po czym wysiadł na kilka sekund, aby podejść do gościa, który obsługiwał dźwig załadunkowy. Pierwszy z nich zostawił kluczyki w aucie, jednak wyłączył silnik, choć to i tak było na nic - złodziejowi wystarczyło te kilka sekund, żeby wejść do auta, nacisnąć starter i odjechać. Koniec historii, samochodu nie ma. Policja prowadzi poważe poszukiwania na terenie całego miasta - działania te mogą rozszerzyć się na cały stan Michigan.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 420 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~szkoleniameritum_pl 2011-01-20

Pewnie sami to zrobili , żeby pokazać jak szybko można odnaleźć skradzioną furę....

aaa 2011-01-17

Czyli jednak GPS się sprawdził.

~xyz 2011-01-16

auto zostało już odnalezione w okolicach Detroit.

~Ostry 2011-01-15

Jakby takie BMW zginęło w Europie, to strata byłaby większa. U nas taki model zaczyna się od 440tys.zł, a jak widać w USA tylko 100 tys USD, czyli 300 tys.zł. Taniocha;)

icek_star 2011-01-15

wiem jakim "prądem" walnąć w blachę, żeby lokalizator zgłupiał :) muszę z całą premedytacją zaznaczyć, że te badziewia do wszystkich marek robią .... tam gdzie wszystko po 5 zeta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.