mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradzież sprzedanego

Kradzież sprzedanego

Sprzedać auto poza granicami kraju, później zgłosić jego kradzież i odebrać odszkodowanie - wydawałoby się idealny sposób na czysty zysk. Tak też zapewne myślała para z Białegostoku. Teraz jednak muszą tłumaczyć się ze swojego czynu, grozi im nawet do 3 lat więzienia.

Kradzież sprzedanego

W minioną niedzielę 33-letnia białostoczanka zgłosiła kradzież jej Land Rovera, rzekomo zaparkowanego przed jednym z bazarów.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania samochodu szczegółowo sprawdzając okoliczności przestępstwa. Ich ustalenia nie pokrywały się z wersją przedstawioną przez pokrzywdzoną. Policjanci podejrzewali, że zgłoszenie dotyczyło fikcyjnej kradzieży. Przesłuchana ponownie 33-latka przyznała się do mistyfikacji wyjaśniając, że miała kłopoty finansowe związane ze spłacaniem rat za Land Rovera. W kwietniu tego roku sprzedała samochód Rosjaninowi. Ten po przejechaniu granicy odesłał jej dokumenty od auta i kluczyki. 33-latka zgłosiła kradzież i liczyła na odbiór odszkodowania za skradziony samochód od firmy ubezpieczeniowej. Kobietę i jej przyjaciela zatrzymano.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Białymstoku zastosowała w stosunku do 33-latki 1,5 tys. zł poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju. Jej przyjaciela osadzono w areszcie śledczym. W czasie zdarzenia przebywał na przepustce z zakładu karnego.

Obojgu przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań. Kobieta usłyszała też zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Obojgu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tematy w artykule: kradzież

Podobne wiadomości:

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Ukradli Ci samochód? Zobacz, co zrobić

Ukradli Ci samochód? Zobacz, co zrobić

Aktualności 2015-02-14

Komentuj:

~tia 2007-08-22

Szkoda ,że policja nie szukała tak skrupulatnie skradzionego mi 5 letniego Mercedesa tylko powiedziała ,że pewnie jest już w częściach .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.