mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kradzione auta na sprzedaż

Kradzione auta na sprzedaż

Że Francuzi to ciekawy naród, wiadomo nie od dzisiaj. Jednak czegoś takiego nie spodziewaliśmy się nawet w najśmielszych domysłach.

Kradzione auta na sprzedaż
Otóż chodzi tu o stronę internetową z ogłoszeniami sprzedaży samochodów. Ot, nic takiego, przecież są ich w sieci miliony. Jednak ta konkretna jest inna. Sprzedający, którzy wystawiają samochody w ogłoszeniach, to... złodzieje, którzy auto ukradli, lub ludzie z nimi powiązani.

Pierwszym problemem potencjalnego kupca, który byłby zainteresowany takim autem jest fakt, że może być ono... nielegalne. Jednak właściciele strony podają trzy sytuacje, kiedy taki pojazd może zostać sprzedany legalnie. Według nich, skradziony samochód staje się legalny, gdy jego prawowity właściciel nie zażąda jego zwrotu lub nie wniesie oskarżenia w okresie do trzech lat. Jeszcze jedną wygodną sytuacją jest ta, gdy kupujący wypełnia skargę przeciwko sprzedającemu, twierdząc, że to auto jest przecież kradzione, a jakże (!!), jednak po jakimś czasie sprawa zostaje umożona. Ostatni przypadek ma miejsce wtedy, gdy firma ubezpieczeniowa wypłaciła równowartość samochodu jego prawowitemu właścicielowi. Ot, takie małe kruczki prawne.

Nie wiemy jak wygląda system prawny we Francji, jednak auto kradzione, to auto kradzione. Wydaje się, że właściele strony się z tym zgadzają, zamieszczając na niej podpis "kradzież, odsprzedaż bądź kupno kradzionego samochodu jest zabroniona", pisząc dalej "kup tanio! kup kradzione!".

Samochody wystawione na sprzedaż na stronie pochodzą z Francji, a ich ceny są średnio o 50% niższe od cen "legalnych" odpowiedników na rynku wtórnym. Popatrzcie na te dwa przykłady: Mercedes Klasy C z 2008 roku z przebiegiem 180 tysięcy kilometrów kosztuje tu 10 tysięcy euro (ok. 40 tys. zł), a MINI z 2004 roku z przebiegiem 77.300 tysięcy kilometrów to wydatek 5.400 euro (ok. 21 tys. zł). Jak na tamtejsze warunki rynkowe, to niesamowite okazje.

Aby zobaczyć wszystkie ogłoszenia lub uzyskać kontakt ze sprzedającym, należy zostać członkiem strony, jednak to nie takie proste. Aby się zalogować, należy zdobyć potwierdzenie od trzech obecnych członków, zatem to taki swoisty "krąg wtajemniczonych".

Strona zarejestrowana jest w Panamie, przez co francuski wymiar sprawiedliwości nie za bardzo ma sposobność większej i poważniejszej interwencji.

Podobne wiadomości:

Jak uchronić się przed złodziejem?

Jak uchronić się przed złodziejem?

Technika 2015-05-20

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.