mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kryzys dosięgnie też targi w Lipsku

Kryzys dosięgnie też targi w Lipsku

Rozpoczynające się już za niespełna dwa miesiące targi motoryzacyjne AMI w Lipsku, impreza bardzo chętnie odwiedzana przez polskich fanów motoryzacji ze względu na stosunkowo niewielką odległość, również padną ofiarą pogłębiającego się kryzysu.

Kryzys dosięgnie też targi w Lipsku

Wprawdzie nie dojdzie do tak dramatycznych rozstrzygnięć, jak w przypadku wystawy samochodowej w Barcelonie, która w tym roku się nie odbędzie, ale podobnie jak na salonie w Detroit zabraknie kilku znaczących marek samochodowych. Choć na dzień dzisiejszy zapowiadana lista wystawców wynosi aż 450 pozycji, to jednak próżno na niej szukać takie firmy jak Chrysler, Saab, Volvo czy Nissan. Jednak największy cios na organizatorów wystawy w Lipsku padł w ubiegły piątek, kiedy to władze BMW ogłosiły, iż również nie zamierzają "wystawiać się" na targach AMI.

BMW, jak wiadomo, to jedna z najbardziej prestiżowych, a przy tym ulubionych marek niemieckich klientów. Brak jej stoiska w Lipsku z całą pewnością może odbić się negatywnie na liczbie zwiedzających. Poza tym BMW było obecne na liście wystawców, tak więc niespodziewane wycofanie może oznaczać, iż również inni producenci zdecydują się na podobny ruch.

W obawie przed tym organizatorzy targów będą jeszcze przekonywać władze bawarskiego koncernu, by te zmieniły swoją decyzję.

Tegoroczna edycja wystawy AMI w Lipsku potrwa od 28 marca do 1 kwietnia br.

>>Zobacz, jak było na targach AMI w poprzednich latach<< 

Tematy w artykule: AMI

Podobne wiadomości:

AMI Lipsk 2012 w pigułce

AMI Lipsk 2012 w pigułce

Aktualności 2012-06-06

Zmiany w F1!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.