mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kryzys dotyka także dostawców

Kryzys dotyka także dostawców

Spore problemy związane ze światowym kryzysem dotykają nie tylko wielkie koncerny z branży motoryzacyjnej. Coraz więcej kłopotów mają także dostawcy. Ograniczenia produkcji samochodów odbijają się wyraźnie na sytuacji podwykonawców, którzy planują zwolnienia pracowników.

Kryzys dotyka także dostawców
Postępujący kryzys powoduje zmniejszanie się ilości zamówień na nowe samochody. W związku z tym firmy z branży motoryzacyjnej zmuszone są do cięcia kosztów. Coraz gorzej wygląda sytuacja wielkich koncernów, które szybko tracą pieniądze. Niestety odbija się to także na bardzo licznych podwykonawcach. Spadająca sprzedaż samochodów wymusza na koncernach ograniczenia w produkcji. Tym samym do przerw w produkcji zmuszani są również dostawcy komponentów.

Niekorzystna sytuacja w branży coraz bardziej uderza w takie duże firmy jak Delphi Polska, Lear Corporation czy TRW Braking Systems. Muszą one dostosowywać swoje plany produkcyjne do poziomu zamówień, a niestety konsekwencją tego jest redukcja zatrudnienia. W najgorszej sytuacji są jednak ci poddostawcy, którzy produkują tylko dla jednej lub dwóch fabryk samochodów. Dobrym przykładem jest zakład dostarczający fotele dla gliwickiej fabryki Opla. Z powodu przestojów w Gliwicach, fabryka montująca fotele na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ciągu dwóch miesięcy pracowała łącznie zaledwie kilkanaście dni.

Problemy ma także firma Ficomirrors Polska, wytwarzająca lusterka samochodowe, która musiała ograniczyć poziom produkcji (zamówienia spadły o 20 %). Kolejną firmą redukującą produkcję jest Inter Groclin, wytwarzający tapicerki i fotele samochodowe. Niestety w tym przypadku ograniczenie produkcji o 30% nie wystarczy. Zakład planuje przeniesienie działalności na Ukrainę, co pozwoli zmniejszyć koszty pracy.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Skoda świętuje 12 mln

Skoda świętuje 12 mln

Aktualności 2015-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.