mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto kupi Jaguara?

Kto kupi Jaguara?

Już bez Astona Martina, a wkrótce być może także bez Jagura i Land Rovera. Do 30 września Ford zamierza poczekać ze wstępnym wyborem potencjalnego nabywcy tych dwóch brytyjskich marek.

Kto kupi Jaguara?

Jak to zwykle przy tego typu spekulacjach, szum medialny wokół sprzedaży Jaguara jest dość duży. Co chwila w obiegu pojawiają się nowi potencjalni nabywcy, zarówno koncerny motoryzacyjne, jak i inne firmy, którzy są wstępnie zainteresowani nabyciem tej brytyjskiej marki produkującej luksusowe samochody. Choć nie zapadła jeszcze w tej sprawie ostateczna decyzja, Ford będzie chciał sprzedać Jaguara razem z inną brytyjską marką - Land Roverem.

Wśród potencjalnych firm, które najczęściej wymieniane są jako przyszli nabywcy Jaguara, można znaleźć dwa indyjskie koncerny - Tata Group oraz Mahindra & Mahindra. Dość często pojawia się także Fiat, posiadający już w swojej gamie takie luksusowe marki jak Ferrari, Maserati czy Alfa Romeo.

Listę prywatnych firm, nie związanych bezpośrednio z motoryzacją, rozpoczyna Cerberus, grupa kapitałowa, która właśnie przejęła Chryslera. Nie bez szans są również One Equity Partners (dyrektorem zarządzającym jest były CEO Forda - Jacques Nasser), Ripplewood Holdings (główne skrzypce odgrywa tam Tom Stallkamp, były prezes Chryslera) czy Texas Pacific Group.

Niewykluczone, że zainteresowanych firm jest znacznie więcej, które z różnych względów nie chcą ujawniać swoich zamiarów. Być może pojawią się także kolejni chętni na Jaguara.

Czytaj także:
Nowi kandydaci do przejęcia Volvo? (2007-07-03)

Aston Martin sprzedany! (2007-03-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Land Rover

Podobne wiadomości:

Spiesz się powoli

auto motor i sport 0000-00-00

W Dakarze kolejny raz wygrała Afryka. Wszystkich, którzy pogardzają prawami fizyki, lekce sobie ważą prawa przyrody i spieszyli się za bardzo - spotkała surowa kara.

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Komentuj:

~pavlos 2008-01-10

Leszek Czarnecki sprzeda Getin i kupi Jaguara i Land Rovera. Napewno

~leos 2007-08-06

a tak na powaznie, wielka szkoda ze ford wyprzedaje luksusowe marki, wczesneij sprzedal Astona, teraz Jaga i LR, a chodzą tez słuchy ze chce sie pozbyc Volvo...

~leos 2007-08-06

a po ile chca za niego, moze z Ryskiem i Sztaszkiem zlozymy sie i se kupimy tego Jaguara :-))))

~asd 2007-08-06

ja jestem za tym aby pozostały u forda

~Yankes :) 2007-08-06

Ja jestem za tym, aby te 2 brytyjskie marki kupił Fiat. :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.