mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto kupi Lotusa?

Kto kupi Lotusa?

Wciąż nie wiadomo co z przyszłością Grupy Lotus. Jak na razie pojawiają się wciąż te same plotki, które rzekomo mają co raz bardziej wiarygodne źródła.

Kto kupi Lotusa?
Jednym z potencjalnych inwestorów, którzy mieliby wykupić Lotusa jest Genii Capital. Przedsiębiorstwo to jest właścicielem zespołu Formuły Jeden, który swoją siedzibę ma w Enstone. Tak, chodzi o Lotusa F1 Team.

W ostatnich tygodniach firma Genii Capital zerwała umowę sponsorską z Lotusem, ale mimo to zespół z Enstone zachował legendarną nazwę. Po tym jak Grupa Lotus automatycznie została przejęta przez DRB-Hicom po wykupieniu Protona(Proton od 1996 roku był właścicielem Lotusa) brytyjska marka została wystawiona na sprzedaż.

Podobno Genii Capital jest zainteresowane kupnem Grupy Lotus, a sam Gerard Lopez rozmawiał z Hicom w tej sprawie. Drugą opcją, która wchodzi w grę jest menadżerski wykup przez Danego Bahra. Wśród potencjalnych inwestorów wymieniane było również chińskie przedsiębiorstwo Youngman.

Wszystko to jak na razie doniesienia lokalnych mediów i nic nie jest oficjalne potwierdzone. Wygląda na to, że ta historia może jeszcze trochę potrwać.

Podobne wiadomości:

Geely kupuje markę Proton

Geely kupuje markę Proton

Aktualności 2017-05-29

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Topowa limuzyna Mercedesa ma dopiero cztery lata, ale producent przeprowadził szybką kurację odmładzającą. Auto lada moment trafi do salonów w całej Europie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech