mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto kupi Lotusa?

Kto kupi Lotusa?

Wciąż nie wiadomo co z przyszłością Grupy Lotus. Jak na razie pojawiają się wciąż te same plotki, które rzekomo mają co raz bardziej wiarygodne źródła.

Kto kupi Lotusa?
Jednym z potencjalnych inwestorów, którzy mieliby wykupić Lotusa jest Genii Capital. Przedsiębiorstwo to jest właścicielem zespołu Formuły Jeden, który swoją siedzibę ma w Enstone. Tak, chodzi o Lotusa F1 Team.

W ostatnich tygodniach firma Genii Capital zerwała umowę sponsorską z Lotusem, ale mimo to zespół z Enstone zachował legendarną nazwę. Po tym jak Grupa Lotus automatycznie została przejęta przez DRB-Hicom po wykupieniu Protona(Proton od 1996 roku był właścicielem Lotusa) brytyjska marka została wystawiona na sprzedaż.

Podobno Genii Capital jest zainteresowane kupnem Grupy Lotus, a sam Gerard Lopez rozmawiał z Hicom w tej sprawie. Drugą opcją, która wchodzi w grę jest menadżerski wykup przez Danego Bahra. Wśród potencjalnych inwestorów wymieniane było również chińskie przedsiębiorstwo Youngman.

Wszystko to jak na razie doniesienia lokalnych mediów i nic nie jest oficjalne potwierdzone. Wygląda na to, że ta historia może jeszcze trochę potrwać.

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.