mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto kupi Lotusa?

Kto kupi Lotusa?

Wciąż nie wiadomo co z przyszłością Grupy Lotus. Jak na razie pojawiają się wciąż te same plotki, które rzekomo mają co raz bardziej wiarygodne źródła.

Kto kupi Lotusa?
Jednym z potencjalnych inwestorów, którzy mieliby wykupić Lotusa jest Genii Capital. Przedsiębiorstwo to jest właścicielem zespołu Formuły Jeden, który swoją siedzibę ma w Enstone. Tak, chodzi o Lotusa F1 Team.

W ostatnich tygodniach firma Genii Capital zerwała umowę sponsorską z Lotusem, ale mimo to zespół z Enstone zachował legendarną nazwę. Po tym jak Grupa Lotus automatycznie została przejęta przez DRB-Hicom po wykupieniu Protona(Proton od 1996 roku był właścicielem Lotusa) brytyjska marka została wystawiona na sprzedaż.

Podobno Genii Capital jest zainteresowane kupnem Grupy Lotus, a sam Gerard Lopez rozmawiał z Hicom w tej sprawie. Drugą opcją, która wchodzi w grę jest menadżerski wykup przez Danego Bahra. Wśród potencjalnych inwestorów wymieniane było również chińskie przedsiębiorstwo Youngman.

Wszystko to jak na razie doniesienia lokalnych mediów i nic nie jest oficjalne potwierdzone. Wygląda na to, że ta historia może jeszcze trochę potrwać.

Podobne wiadomości:

Geely kupuje markę Proton

Geely kupuje markę Proton

Aktualności 2017-05-29

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.