mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto kupi Ssangyonga?

Kto kupi Ssangyonga?

Sześciu inwestorów, w tym m.in. Renault wspólnie z Nissanem, pozostaje w rywalizacji o nabycie pakietu kontrolnego firmy Ssangyong Motor Co. Do 10 sierpnia wydłużono termin na składanie ofert.

Kto kupi Ssangyonga?
Najmniejszy koreański producent samochodów znajduje się w opałach już od prawie dwóch lat. Kryzys motoryzacyjny spowodował, że konieczne było ogłoszenie upadłości tej południowokoreańskiej firmy. Największy udziałowiec Ssangyonga, chiński koncern SAIC (posiada 51% udziałów), nie wykazywał zbytniej chęci do poprawy sytuacji Ssangyonga, stąd pomysł, by znaleźć innego inwestora.

Według różnych mediów obecnie zainteresowanie nabyciem wartej 500 mln spółki wyraziło sześć firm, na czele z aliansem Renault Nissan, choć spore szanse daje się także indyjskiej firmie Mahindra&Mahindra. Konieczność złożenia odpowiedniej dokumentacji, a być może także danie szansy kolejnym chętnym, spowodowało, że początkowy termin na złożenie ofert został przedłużony o trzy tygodnie. O tym, kto ostatecznie zdecydował się na wystartowanie w wyścigu pt. przejęcie Ssangyonga, dowiemy się po 10 sierpnia br.

Co ciekawe, ostatnie miesiące były udane dla Ssangyonga, który mimo postępowania upadłościowego zwiększył swoją sprzedaż i to zarówno na rodzimym rynku, jak i poza granicami kraju.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

~Armin Van Buuren 2010-07-23

KIŁA i Hundaj mają tylko gwarancje i NIC poza tym. To jedyny atut, który niestety przy tylu wadach jest żałosny

~armin 2010-07-23

Co za brednie! A jak te ssanghuyong w ogóle wygląda ? Przyglądałeś się jak jest toporny ?

~zeno 2010-07-23

Z całą pewnościa miernota i wogóle wóz drabinaisty :) I pewnie dlatego Ssangyoung Musso trzyma cenę lepiej niż Opel Frontiera albo VW Tuareg I pewnie też dlatego amerykanie z GM rozważali sprzedaż Opla a nie pomyśleli nawet na chwilę o odsprzedaży Daewoo. No i z całą pewnością 3 lata gwarancji na Golfa to lepiej niż 7 lat na KIA.

~zen 2010-07-15

może i jest, tylko za ile?

~olo 2010-07-14

ssangyong to miernota jak hjundai czy kiła - czy jest sens to kupować ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando