mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?

Kto lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?

Uważamy, że kobiety jeżdżą z większą kulturą i lepiej dostosowują prędkość do warunków na drodze, ale nie potrafią parkować, a obsługa techniczna samochodu to dla nich czarna magia – wynika z badań ankietowych, przeprowadzonych przez serwis Yanosik.pl.

Kto lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?
Tylko co dwudziesty wolałby z kobietą
Ponad połowa ankietowanych czuje się równie bezpiecznie w samochodzie prowadzonym przez mężczyznę, jak przez kobietę. 43% odczuwa większy komfort, jeśli za kierownicą siedzi mężczyzna. Tylko 5% woli jeździć samochodem prowadzonym przez kobietę. Tymczasem policyjne statystyki pokazują, że kobiety rzadziej powodują wypadki samochodowe! Z danych Komendy Głównej Policji i Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że w ubiegłym roku kobiety, stanowiące niemal 40% kierowców, spowodowały niecałe 19% wszystkich wypadków – jeżdżą więc dużo bezpieczniej. Co poddajemy pasażerom pod rozwagę...

Dominacja mężczyzn
Ankietowanych poproszono o wskazanie, na jakich obszarach lepiej radzą sobie kobiety-kierowcy, a na których mężczyźni. Największą przewagę mężczyźni uzyskali na polu obsługi technicznej pojazdu – aż 94% ankietowanych uważa, że są w tym lepsi od kobiet. 6% uznało, że płeć nie ma w tym przypadku znaczenia. Nikt nie wskazał na przewagę kobiet w tym obszarze badania! Panowie uważani są też za lepiej radzących sobie z manewrem parkowania – tego zdania jest 93% ankietowanych. 92% przypisuje im szybsze podejmowanie decyzji. Zdaniem 86% respondentów również dobra orientacja w terenie jest domeną mężczyzn – tylko 5% przyznaje tu wyższość pań.

Silne strony kobiet-kierowców
Płeć nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o znajomość przepisów ruchu drogowego – uważa ponad połowa ankietowanych. W czym zaś lepsze są kobiety? Zdaniem respondentów, panie lepiej dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze – wynika z 41% odpowiedzi. 56% respondentów przypisuje kobietom wyższą kulturę jazdy (31% nie wyróżnia pod tym względem żadnej z płci; tylko 13% sądzi, że wysoka kultura jazdy cechuje raczej panów).

Męskim okiem
Zdecydowaną większość, bo aż 93% ankietowanych stanowili mężczyźni. Śmiało można więc przyjąć, że wyniki badania oddają raczej męski punkt widzenia. Ogromna większość osób udzielających odpowiedzi to czynni kierowcy, przy czym 69% posiada prawo jazdy dłużej niż 5 lat, 25% od 1 roku do 5 lat, a 5% krócej niż rok.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

Koralowicz 2011-08-22

Generalnie płeć nie ma tu żadnego znaczenia. No może różnica jest taka, że mężczyźni zazwyczaj więcej jeżdżą, to mają doświadczenia więcej. Ale jak widzę dziadka w kapeluszu, który zapycha do kościoła w rozlatującej się skodzie to już wiem, że będzie źle :D

~tajpan 2011-08-19

Niemal codziennie widzę jakimi "fantastycznymi" kierowcami są kobiety. Dyskusja na ten temat wydaje mi się całkowicie zbędna. Rzeczywistość jest jednoznaczna

~AK 2011-08-19

najlepszy kierowca to taki mocny facet z kobiecą intuicją i wrażliwością. żartowałem. jak zdałem egzamin, tata powiedział "WBIJ SE W PUSTY BANIAK KODEKS DROGOWY I ZACZNIJ MYŚLEĆ, ZA INNYCH TEŻ" i poskutkowało! PŁEĆ nie ma znaczenia. niejeden facet to niedzielny kierowca, nie jedna kobieta wozi się ciężarówą. nie zapominajmy o ludziach takich jak herafrodyci (pozdro dla Kamili z Wawki ;) ) KIEROWCA. nic mniej i nic więcej. albo się znasz albo nie albo tylko trochu. tak jak np lekarz, bez znaczenia czy wyglądasz jak kobieta, w dowodzie masz M, śpisz sam z pluszowym misiem i sikasz przez cewnik

marko1 2011-08-19

Odwieczny temat, kto jest lepszym kierowcą, kobieta czy mężczyzna. Ja uważam że nie ma lepszych to tylko zależy wyłącznie od osoby która jedzie danym pojazdem i czy wykazuje się dostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.