mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto nie w Polsce ten straci

Kto nie w Polsce ten straci

"Rząd stworzy korzystne warunki dla inwestorów m.in. poprzez zmianę systemu podatkowego, rozszerzenie zakresu działania specjalnych stref ekonomicznych, rozwój infrastruktury, polepszenie systemu edukacyjnego" - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas konferencji zorganizowanej przez PAIiIZ.

Kto nie w Polsce ten straci

W najbliższym czasie rząd ma zająć się zmianą systemu podatkowego. W ciągu następnych trzech lat podjęte działania mają prowadzić do zmniejszenia podatków, ich przejrzystości i ograniczenia fiskalizmu. Premier zwrócił również uwagę na systematyczne zmniejszanie tzw. klina podatkowego, co doprowadzi do zmniejszenia o 4,6% składki na fundusz świadczeń społecznych. "W Polsce tworzymy coraz lepsze warunki makroekonomiczne, dlatego inwestorzy mogą być spokojni o swoje pieniądze" - zapewniał premier.

Poprawa infrastruktury drogowej to jeden z czynników wpływających na decyzje inwestorów o lokalizacji w Polsce. W tym roku budżet państwa przeznaczył na inwestycje drogowe 9 mld 200 mln zł. W kolejnych latach rozbudowa dróg szybkiego ruchu i autostrad będzie kontynuowana zarówno z budżetu państwa jak i wynegocjowanego przez Polskę budżetu Unii Europejskiej.

Do pomocy inwestorom w Polsce ma również przyczynić się złożony w parlamencie projekt ustawy o powołaniu nowej agencji inwestycyjnej, która zastąpi PAIiIZ. "Z Polski łatwo trafić na rynek niemiecki, do Ukrainy i innych krajów ościennych. Kto nie trafi z inwestycjami do Polski w najbliższym czasie ten straci" - podkreślił premier na zakończenie konferencji.

Przeczytaj także:

Bariery rozwoju firm (2006-06-02)

Motoryzacja daje pracę (2006-05-12)

Dobry początek (2006-04-26)


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Bariery rozwoju firm

Bariery rozwoju firm

Aktualności 2006-06-02

Motoryzacja daje pracę

Motoryzacja daje pracę

Aktualności 2006-05-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando