mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica 16. kierowcą na świecie

Kubica 16. kierowcą na świecie

W najnowszym notowaniu Castrol Rankings Robert Kubica – polski kierowca zespołu Renault w Formule 1 – zajmuje 16. miejsce.

Kubica 16. kierowcą na świecie
Po nieukończonym wyścigu o Grand Prix Wlk. Brytanii (11.07 2010) Kubica spadł na liście najlepszych kierowców świata o 2 pozycje. Jeszcze tydzień temu zajmował na niej 14. najlepszą w swojej karierze lokatę – zyskaną po wywalczeniu 5 miejsca w Grand Prix Europy w Walencji 27 czerwca 2010.
 
Pierwsze miejsce w Castrol Rankings utrzymał Sebastian Vettel, dzięki znakomitej jeździe podczas GP Wlk. Brytanii na torze Silverstone. Niemiecki kierowca zespołu Red Bull rozpoczął wyścig z pierwszej pozycji startowej, ale na pierwszym okrążeniu przebił oponę i spadł na dalekie miejsce. Przez cały wyścig Vettel toczył pełną determinacji walkę o odzyskanie szansy na punktowaną lokatę. Po wyprzedzeniu wielu rywali zajął ostatecznie siódmą pozycję.
 
Tuż za Vettelem, ze stratą kilku punktów, plasuje się jego najgroźniejszy konkurent, Brytyjczyk Lewis Hamilton, zdobywca drugiego miejsca w wyścigu rozegranym na swoim rodzinnym terenie. Mark Webber z Red Bull pomimo przekonywającego zwycięstwa stracił jedno miejsce, spadając z pozycji trzeciej na czwartą. Stało się tak dlatego, że Rajdowy Mistrz Świata Sébastien Loeb, triumfując w Rajdzie Bułgarii, odnotował zdecydowaną poprawę w stosunku do ubiegłorocznej siódmej rundy WRC, której nie ukończył z powodu wypadku. Dzięki tej różnicy pomiędzy rezultatem zeszłorocznym a aktualnym Loeb, kierowca zespołu Citroën Total World Rally Team, awansował w Castrol Rankings o dwa miejsca, wysuwając się na trzecią pozycję kosztem spadających o jedno miejsce Webbera (4) i Mistrza NASCAR Sprint Cup Jimmiego Johnsona (5).

Robert Kubica, obecnie sklasyfikowany na miejscu 16., niezmiennie pozostaje najlepszym polskim kierowcą w Castrol Rankings. Jego pozycje w poprzednich tygodniach to m.in. 19., 17. i 14. Niestety, Kubica stracił 14. pozycję, zyskaną dzięki dobremu wynikowi w GP Europy w Hiszpanii, na torze w Walencji, wskutek nie ukończenia wyścigu o GP Wlk. Brytanii, w którym zatrzymała go awaria samochodu. Choć w klasyfikacji sezonu Formuły 1 Kubica jest siódmy, w Castrol Rankings zajmuje ósme miejsce wśród kierowców F1.

Trzeba pamiętać, że o aktualnym notowaniu w rankingu oprócz ostatnich wyników decydują osiągnięcia zawodnika w ciągu całego minionego roku, a szczególnie porównanie rezultatów z dwóch odpowiadających sobie rund – ubiegłorocznej i aktualnej.

Co ciekawe, Polska jako kraj notowana jest w Castrol Rankings na 12. pozycji – zaskakująco wysokiej, jeśli zważyć, że kolejni polscy sportowcy zajmują w nich dalekie miejsca. Dwaj kierowcy rajdowi, Michał Sołowow i Michał Kościuszko, zajmują, odpowiednio, pozycje 531 (ostatnio spadek z 528) i 660 (bez zmian). Wśród innych są także Kuba Giermaziak i Robert Lukas - dwaj zawodnicy zespołu Verva Racing Team, startujący w Porsche Supercup samochodami Porsche GT3.
Tematy w artykule: Robert Kubica ranking Formula 1 Castrol

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.